shop World of Wines
Máte rádi bílé víno? Pak ochutnejte Ryzlink rýnský
Ochutnejte Ryzlink rýnský

Máte rádi bílé víno? Pak ochutnejte Ryzlink rýnský

Bílé víno je nápoj, který se hodí jako doplněk k vynikajícímu obědu nebo večeři, stejně tak jej můžete nabídnout svým přátelům během příjemného posezení.

Tento lahodný nápoj se vyrábí z hroznů vinné révy, mohou být bílé, růžové, červené nebo modré. Převážná většina bílého vína je připravena k okamžité konzumaci. Najdou se však výjimky, kdy lze bílé víno skladovat a konzumovat až po delším čase. Mezi naše nejznámější odrůdy patří Chardonnay, Müller Thurgau, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Sauvignon, Tramín červený nebo Veltlínské zelené.

Ryzlink rýnský – král vín, víno králů

Tento druh patří mezi velmi oblíbená klasická bílá vína a je vhodný téměř ke každé příležitosti. Co se pokrmů týká, můžete jej podávat k pokrmům tučnějším masitým nebo uzenému masu, je vhodné pro lehkou úpravu ryb a drůbeže, sladší výběry se hodí k dezertům, kabinety skvěle doplní studené předkrmy nebo telecí maso a pozdní sběr nabídněte k různým úpravám rybího masa.

Vynikající jakost víno získá, pokud se hrozny na jeho výrobu sklízejí koncem října, začátkem listopadu. To se totiž vyvíjejí aromatické látky, které potřebují střídání nižších teplot se slunečnými dny. Víno nabízí širokou škálu vůní, které se odvíjejí od původního typu a ročníku. Objevuje se zde vůně ovocných plodů, kořeněná, zemitá, kouřová, květinová, muškátová, broskvová nebo luční. Velmi typická je vůně lipového květu. Pokud jsou révy z příliš horkých lokalit a v případě, že se bobule, vlivem slunečního záření, zbarví dohněda, můžete cítit petrolej a kerasin.

Charakteristika tohoto druhu vína závisí na správném poměru kyseliny a zbytkového cukru, možná proto se ty nejlepší ryzlinky objevují mezi víny suchými, jež nesou přívlastek kabinet či pozdní sběr.

Tento velmi oblíbený druh vína najdete téměř u každého vinaře na Znojemsku.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/nature-grapes-riesling-grapes-3081145/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com