shop World of Wines
Maurerův stůl Alcron
Maurerův stůl Alcron - TELECÍ SVÍČKOVÁ

Maurerův stůl Alcron

Na večeři do restaurace jsme šli velice natěšeni, přece jenom je to restaurace číslo 3 v Maurerově výběru. Naší návštěvou jsme si mohli ověřit, že toto místo má právem nebo ne.

Naše dojmy z návštěvy

Při vstupu jsme byli překvapeni, jak je restaurace malá. Ale tohle klubové prostředí má svoje kouzlo, protože se vám personál může neustále věnovat, jako by už zde nebyl nikdo jiný. Personálu nemůžeme nic vytknout, všichni byli velmi vstřícní a ochotní. Věnovali se nám na jedničku.Byla to ovšem večeře v rámci programu Maurerův stůl. Měli jsme tím pádem zaplaceno konkrétní menu v konkrétní den. Bylo nám ovšem řečeno, že to menu nemají a museli jsme si vybrat z běžné nabídky restaurace nebo nabídkové menu restaurace pro ten den,což nás nepříjemně zaskočilo. Tohle by se stát nemělo!

Zvolili jsme menu restaurace. Terina a telecí svíčková byla pohádka. Dezert byl také výborný. Ovšem jídla byla plná zvláštních chutí. Množství použitého koření v jednotlivých chodech menu, ve snaze získat zajímavé chutě, se nám ale zdálo až přehnané a do celkového menu nedobře vybrané. Nakonec jsme si připadali jako Pejsek s Kočičkou ve slavné pohádce, jak pekli dort, bylo nám z toho bohužel těžko, což se nám v restauracích podobné cenové kategorie ještě nestalo.

Alcron je proslavený svým výběrem vín ze kterého jsme mohli ochutnat i my. Na úvod nám bylo předloženo prosecco Alcron extra dry, pro začátek velmi dobrá volba. K předkrmům nám byl doporučen náš starý známý Riesling (2014), Cave du Roi Dagobert, Les Terres du Roi. Když jsme odrecitovali číšníkovi příběh čtyř podloží, byl nám nabídnut Sancerre Blanc (2015), S. Fargette & G. Guillerault, Les Panseillots s tím, že můžeme porušit etiketu a skleničky si s oběma víny vyměňovat. Jako hlavní víno večera jsme si dali lahvinku Chablis AOC (2014/2015), Domaine des Hâtes, Les Châtillons.

Tato návštěva byla naše druhá večeře v rámci Maurerův stůl a musíme říci, že nám mnohem více chuťově vyhovovala večeře první v restauraci U malířů.

Naše menu

 • Terina Z FOIE GRAS
  heřmánek, mango, rebarbora
 • POLÉVKA Z PEČENÝCH PAPRIK
  krab, libeček, čočka
 • PSTRUH
  artyčok, fava fazole, ančovičky
 • TELECÍ SVÍČKOVÁ
  smrž, karotka, brambor
 • BROSKEV
  Alcron prosecco, růže, chilli

Naše hodnocení vín

 • prosecco Alcron extra dry
  místo aperitivu velmi dobrá volba
 • Riesling (2014), Cave du Roi Dagobert, Les Terres du Roi
  toto víno známe a máme ho ve veliké oblibě. Již jsme ho popsali při večeři U malířů. Skvělý ryzlink !
 • Sancerre Blanc (2015), S. Fargette & G. Guillerault, Les Panseillots
  jednodušší lehký sauvignon z údolí Loiry – k rybě docela dobrá volba. Ovšem Riesling bylo víno minimálně o 2 úrovně kategorie vyšší.
 • Chablis AOC (2014/2015), Domaine des Hâtes, Les Châtillons
  naše volba na závěr večeře. Naprostá spokojenost. Víno bylo vynikající. Moc nám chutnalo.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl U Malířů 1543

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com