shop World of Wines
Maurerův stůl U Malířů 1543
Maurerův stůl U Malířů 1543

Maurerův stůl U Malířů 1543

Vydali jsme se za objevením perfektní chuťové souhry mezi podávaným jídlem a vybraným vínem, což není lehká úloha, absolvováním události v rámci akce Maurerův stůl U Malířů 1543. Byl to neskonalý gastronomický zážitek a rádi se o něj s Vámi rozdělíme.

Co je to Maurerův stůl

Maurerův stůl je rezervační systém, který nabízí degustační menu ve vybraných exkluzivních restauracích pro limitovaný počet zákazníků. Každý měsíc je doporučen seznam míst, kde se skvěle vaří a má to svoji atmosféru. Do takových restauracích se lidi rádi vrací. Platí zásada, že každý den je možno rezervovat jeden stůl pro 2-4 osoby za fixní cenu a fixní menu s malým překvapením.

Znáte restauraci U Malířů 1543?

U Malířů je vyhlášená pražská restaurace s francouzskou a tradiční českou kuchyní, nádherným interiérem, kvalitními víny, luxusní polohou na Malé Straně v Praze. Je to nejstarší restaurace v ČR, kdy v roce 1543 koupil dům malíř Šic, který vlastnil několik vinic. Když někdo neměl na zaplacení, tak musel vymalovat interiér a proto se tu od těch dob říkalo U Malířů 1543. Mezi hosty patřil „štamgast“ Rudolf II. Výjimečný interiérový design restaurace, byl vyzdoben nádhernými freskami R. Adámka a R. Jindřicha v letech 1936-37. Aspoň tak, nám byla přestavena historie restaurace při příchodu.

Výjimečný interiérový design restaurace U Malířů

Jaké bylo menu

  • Prosecco Serenissime, Extra dry, Italy Veneto
  • Smažené vejce „63℃“, Jeruyalemský artyčok a krém vichyssosche
    Touraine Sauvignon 2017, Domaine Roc de Chateauvieux, France – Loire
  • Grilované kachní prso, mrkev a brambory uzené dřevem vinné révy
    Santenay „Vielies Vignes“ 2016 Domaine Lequin Colin, France – Bourgogne
  • Celkové menu bylo daleko bohatší, zde jsou jídla pro párování.

Riesling, “Racines & Terroirs”, Cave du Roi Dagobert 2014

Nechtělo se nám domů

Kulinářský zážitek jsme si chtěli v krásném prostředí vychutnat déle a vůbec se nám nechtělo domů. Proto jsme si nechali předložit vinný lístek a naše volba padla na Riesling, “Racines & Terroirs”, Cave du Roi Dagobert 2014. Víno nám bylo představeno jako zajímavé, kdy vinař na svych vinicich má čtyři různá podloží a výsledné víno je mixem hroznů jedné odrůdy, z těchto čtyř podloží. Z tohoto důvodu je etiketa zajímavě rozdělena na čtyři části s fotografiemi těchto podloží.

Naše hodnocení vín

Jako aperitiv a k probuzení chuťových buněk bylo podáváno příjemné, lehké, ale temperamentní prosecco extra dry.

K předkrmům ( kachní paštička, křepelčí vejce a smažené vejce „63℃“, jeruyalemský artyčok s krémem vichyssosche) jsme dostali velmi dobře vybrané Touraine Sauvignon 2017, Domaine Roc de Chateauvieux, lehké šťavnaté podmanivě svěží víno s podmanivě lahodnou vůní a chutí po citrusových plodech a hlohu.

K hlavnímu chodu, což bylo grilované kachní prso a brambory uzení dřevem vinné révy, velmi správně Santenay „Vielies Vignes“ 2016 Domaine Lequin Colin, France – Bourgogne, plné sametově zaoblené víno s vyšší ušlechtilou tříslovinou s dlouhou dochutí a chutí po tmavém ovoci, lékořici, vanilce a kůře jehličnanů.

Dobrá zpráva na závěr

Na závěr nám bylo představeno „ Denní menu“, které je za dostupnou jednotnou cenu 590 kč, které je možné si dát po celý den tzn. k obědu nebo večeři. Menu je platné celý týden a je zde volba ze dvou předkrmů a dvou hlavních jídel. Jsme odhodláni tuto nabídku také vyzkoušet.

Přečtěte si další články v rubrice: Hodnocení vín a jídla

Můžete také navštívit moji recenzi na FrantisekH@Tripadvisor.cz

Pokud si chcete i vy užívat života s lahodným jídlem na jazyku, zajistěte si lukrativní zaměstnání, které vás bude bavit, finančně vás zajistí a už se nebudete muset rozhodovat pro levnou večeři. Doporučuji vybrat z následujících pozic:

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com