shop World of Wines
Maurerův stůl V zátiší
Maurerův stůl V zátiší

Maurerův stůl V zátiší

Další naše akce v rámci Maurerův stůl, tentokrát restaurace V zátiší, která se těší oceněním Michelin z roku 2018. Rádi se s Vámi rozdělíme o svoje kulinářské zážitky z tohoto Michelin podniku.

Naše menu

 • Crémant Riesling Classic 2016
 • Amuse Bouche
 • Tradiční kulajda s hříbky a křepelčím vajíčkem
 • Glazovaný filet candáta, květák, pórek, citrónový gel
 • Jehněčí kotletky v majoránkové krustě a jehněčí konfit, mátové nočky, hrášek, jehněčí jus, dezert
 • Pavlova s čerstvým pákistánským mangem, mango-zázvorový sorbet
 • Káva a petit fours
 • Bílé víno – Grüner Veltliner 2017, Wachau, Fink
 • Červené víno – Rosso di Montepulciano 2015, Innocenti, Toskánsko

Jídla nám velice chutnala, Už vstupní Amuse Bouche, což byl kukuřičný krém byla pochoutka. Pak to pokračovalo výbornou kulajdou a candátem. Závěrečné jehněčí kotlety byly také výborné. Z uvedených dobrot je těžké určit jednu, která byla nejlepší, za mne asi candát. Přítelkyně má názor, že menu bylo celkově skvěle zvolené a vyvážené. Není schopná vybrat jedno nejlepší a celkově hodnotí vše na výbornou. Tentokrát jsme odcházeli z večeře, na rozdíl z předchozího Michelin podniku, opravdu spokojeni.

Jako aperitiv jsme dostali sklenku velmi zajímavého suchého sektu Crémant Riesling Classic 2016. Také další víno, které nám bylo nalito k předkrmu a rybě “ Gruner Veltliner 2017, Wachau, Fink “ bylo zvoleno naprosto dokonale. Podotýkám, že v rakouském Wachau produkují nejlepší veltlínská vína z celé Evropy. K jehněčím kotletkám byla sklenka červeného, příjemně vyzrálého vína se sametovou dochutí “ Rosso di Montepulciano 2015, Innocenti, Toskánsko”.

Naše volba vína po večeři

Vinný lístek je velice bohatý a dlouho jsme vybírali lákali nás zahraniční vína. Nakonec jsme zvolili víno z Moravy s označením “Staré”, které je ze staré viniční trati a zaujalo nás pro předpokládanou vyzrálost.

 • Ryzlink rýnský 2016 “Staré”

Bylo to víno s velmi pěknou vůní a mineralitou. Také poměr kyselinky a cukru byl skvěle vyvážený. Moc jsme si pochutnali.

Přečtěte si také článek: Maurerův stůl U Malířů 1543

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com