shop World of Wines
Na léto zvolte letní vína
Na léto zvolte letní vína

Na léto zvolte letní vína

Jistě znáte skvělé účinky vinného střiku, který dokáže člověka osvěžit i uhasit žízeň. Pro horké letní dny jsou ale velice vhodná také tzv. letní vína. Na rozdíl od běžných vín se nebudete po jejich vypití cítit malátní a unavení, ale naopak se budete cítit příjemně a svěže. Osvěžení, ale také zahnání žízně dosáhnete ovšem pouze konzumací vína suchého, lehkého, nízkokalorického a energetického s jemnou perličkou.

Kde koupíte letní vína?

U nás jsou letní vína poměrně velkou novinkou, o které se ještě před deseti a více lety vůbec nevědělo. Dnes se letní vína stávají nepostradatelným nápojem při letních grilovačkách, zahradních párty a jiných příležitostech pořádaných v teplých letních měsících pod širým nebem. V běžných obchodech jsou letní vína stále ještě nedostatkovým zbožím, ovšem pokud se na ně zaměříte, určitě je objevíte. Spolehlivě je nakoupíte ve speciálních vinotékách a hlavně v internetových obchodech, kde si můžete přečíst i zajímavé informace o letních vínech a jejich používání.

Růžová vína

Tato vína jsou speciální kategorií, která se označuje jako svěží vína určená především ke konzumaci v letních měsících. Není tomu ale tak vždy, neboť v této kategorii najdete i těžší a hodně výrazná vína.

Růžové víno označené jako letní, musí být nasládlé, ale suché, šťavnaté a s vysokým podílem kyselin. U nás nemají růžová vína takovou tradici, jako jinde v Evropě. Z historie víme, že se o něm zmiňoval již otec a zakladatel zdravotnictví Hippokrates. S oblibou pila růžová vína také středověká Francie. V našich zemích byla růžová vína také známa, ovšem netěšila se nikdy takové oblibě, jako vína bílá a červená.

Jak podávat letní víno?

Nejdůležitější je jeho teplota. Každé letní víno by mělo být vychlazené, ale nikoliv podchlazené. Správná teplota je v rozmezí 10-13° C. Na rozdíl od všech ostatních vín, se do letního vína může přidat i led, nebo může být součástí koktejlů, míchaných nápojů, ovocných kompotů a bowlí. Hodí se také k letní kuchyni, zejména ke grilovaným pokrmům, těstovinám či zeleninovým salátům. Dobře chutná v kombinaci s tvrdými a polotvrdými sýry.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/wine%20glasses/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com