shop World of Wines
Na vánoční stůl patří červené a bílé víno. Víte, k jakému jídlu se hodí?
Na vánoční stůl patří červené a bílé víno

Na vánoční stůl patří červené a bílé víno. Víte, k jakému jídlu se hodí?

Finální dny roku se neobejdou bez lahodného jídla a pití. Jedno k druhému totiž neodmyslitelně patří. Dospělí si při sváteční večeři připijí bílým vínem či šampaňským. Rodiny s malými dětmi upřednostní rychlé špunty bez alkoholu. Před spaním si spolu mohou ťuknout kvalitním destilátem.

Červené, anebo bílé?

Snad v každém filmu mají lidé bohatě prostřeno a k delikatesám popíjejí víno. Jenže, jaké se hodí třeba k masu a rybě? Poučit se v tomto směru je jistě chytré, protože ideální kombinací pokrmu a vína podpoříte chuť.

Dalo by se říci, že se bílá vína hodí ke světlým masům, ale nemusí to být vždycky tak jednoduché. Nicméně si to nebudete odborně komplikovat. Pokud máte na štědrovečerní tabuli kapra, nalijte si do skleniček bílé víno. Hodí se k lehkým nekořeněným pokrmům, jako jsou ryby, drůbeží a telecí maso, saláty. Pamatujte na to, že hodně kořeněná jídla, a to i včetně kuřete si rozumí s červeným vínem. Večerní zobání na kostičky nakrájeného hermelínu, čedaru, parmazánu s olivami a zeleninou se neobejde bez sladkého bílého vína. Jestliže patříte k milovníkům zmrzliny nejen jako dezertu, přesedlejte z bílého na šumivé víno a sekty!

Rudá barva je vášeň

Před konzumací jakéhokoliv červeného vína si dejte pozor na jeho teplotu. Pochutnáte si na něm jen v případě, že se teplota pohybuje kolem 18 stupňů. Příliš teplé a studené červené víno je nedobré, trpké a chutná hrubě. Ne nadarmo se pije k hovězímu masu, svatomartinské huse, klobásám a hodně kořeněným sýrům zrovna červené víno. Dokáže si poradit s výraznou chutí pokrmů.

K Vánocům patří také nápaditost a experimentování. Lidé si kupují třeba exotické ovoce. Tak proč nevyzkoušet kvalitní destiláty? Kvalitní cognac, whiskey a brandy ke svátečnímu menu patří stejně jako exkluzivní šampaňské. Bez něho jsou oslavy spojené s příchodem Nového roku nepředstavitelné!

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/v%C3%A1noce-ozdoby-sv%C3%A1tek-noc-1110102/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Václav Bartoš

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com