shop World of Wines
Návod, jak pražit mandle
Jak pražit mandle

Návod, jak pražit mandle

Pražené mandle jsou skvělou pochoutkou na slavnostní stůl i k neformálnímu večernímu posezení. Pokud jste si tuto dobrotu doma ještě nepřipravovali a nevíte, jak pražit mandle, aby výsledek byl stejně dobrý jako ve vaší oblíbené restauraci nebo vinárně, tento návod je právě pro vás!

Pražené mandle můžete připravit několika způsoby. Nejběžnější je pražení na pánvičce nebo v troubě, variantou však může být i fritovací hrnec nebo remoska. Záleží zkrátka jen na vašich možnostech a také na tom, kolik času budete chtít pražení obětovat. Zatímco na pánvičce budete mít pochoutku hotovou za pár minut, v troubě si na výsledek budete muset počkat o něco déle.

Jak pražit mandle?

Na pražené mandle budete potřebovat balíček loupaných mandlí, sůl a olej. V případě, že máte doma mandle ve slupce, jednoduše je spařte horkou vodou a ještě teplé vyloupejte.

Tip: Před loupáním mandle stačí horkou vodou opravdu jen přelít a nechat chvilku odstát. Určitě je nevařte –⁠ ztratí svou bělost a získají nepěkný průhledný vzhled.

Olupané mandle pokapejte olejem. Vhodný je buď slunečnicový nebo olivový. Použijte takové množství, aby mandle byly promaštěné, určitě by však neměly v oleji plavat. Pak mandle podle chuti osolte.

Následuje pražení, které se liší podle vybrané metody. V tomto návodu se zaměříme na pražení mandlí v troubě:

  1. Naolejované a posolené mandle si nasypeme do pekáčku nebo zapékací mísy a vložíme do trouby předehřáté na 150 stupňů.
  2. Pražíme lehce do zlatova. Během pražení mandle promícháváme a hlídáme, aby nezčernaly.
  3. Hotové mandle vysypeme na talířek s papírovým ubrouskem. Aby dobře vychladly, neměly by být mandle na sobě.

Ochucené pražené mandle? Proč ne!

Pokud si chcete připravit opravdovou specialitu, můžete madle těsně před koncem pečení posypat kořením. Skvělé jsou třeba s tymiánem nebo oreganem. Další ochucenou variantou mohou být také madle, které orestujete na pánvičce společně s olivami a česnekem. Stačí 8 až 10 minut a pochoutka je na světě.

Věděli jste, že doma si můžete upražit i jiné typy ořechů? Co takhle zkusit kešu? Ty se dají pražit nasucho v troubě. Stačí si jen ve 4 lžících teplé vody rozpustit sůl a tuto směs promíchat s oříšky. Nasypeme na plech vyložený pečicím papírem a pražíme asi hodinku na 140 až 150 stupňů

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/sko%C5%99%C3%A1pkov%C3%A9-ovoce-mandle-osiva-3248743/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Václav Bartoš

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com