shop World of Wines
Největší ocenění moravských vín
Největší ocenění moravských vín

Největší ocenění moravských vín

Jedna z nejprestižnějších vinařských soutěží se každoročně koná v Paříži pod názvem Vinalies Internationales. Již tradičně se zde scházejí vinaři z celé Evropy a zkušení odborníci hodnotí kvalitu jednotlivých vín.

Proto je naprostým unikátem, že v hodnocení vín za rok 2016 v záplavě nejrůznějších značek zvítězilo Vinařství Horák z Vrbice na Břeclavsku. Tento nesmírný, ale zasloužený úspěch sklidilo vinařství Horák díky svému vínu pod názvem Hibernal, což je výrobek z výběru hroznů 2016. Cenné je hlavně to, že se jednalo o nejprestižnější kategorii bílých vín.
Výsledek soutěže byl zveřejněn v tiskové zprávě Vinařského fondu a jedná se o jeden z největších úspěchů moravských vinařství vůbec.

Nejedná se o první úspěch

Moravští vinaři se této Pařížské soutěže, která podle všech vinařů patří k nejprestižnějším na světě, zúčastnili již po několikáté. Již minulý rok na stejném místě se jim dostalo velkého ocenění, když Leoš Horák vyhrál tzv. Lauréat Trophée, což v překladu znamená Šampión, a sice mezi růžovými víny. Tehdy panovala ve vinařství ohromná radost a euforie. Mnozí se domnívali, že je to ojedinělý úspěch a také panoval všeobecný názor, že se jedná o životní triumf, jehož zopakování v budoucnu je naprosto nemožné a rovnalo by se spíše zázraku.

O to větší šok nastal, když vinařství dosáhlo prvního místa za rok 2016 v té nejprestižnější kategorii, kterou představují bílá vína. Moravští vinaři tak postavili na hlavu veškeré prognózy a nechali za sebou vinaře z tradičních vinařských velmocí, za které jsou všeobecně pokládány Francie, Itálie, Německo či některé jihoevropské země. Pan Horák trefně tento úspěch komentoval slovy, že Francouzi budou asi hledat na mapě, kde je ta Vrbice.

Proč Hibernal vyhrál

Podle vinaře Horáka má jiskrnou zelenožlutou barvu, v aromatice lze objevit zralou broskev, sušenou meruňku i směs tropických plodů. Víno má chuť plnou, kořenitou, vysoce extraktivní a lehký zbytkový cukr je vyvážený pikantní kyselinkou. Charakterem Hibernal připomíná spíše jednoho ze svých rodičů, a sice Ryzlink rýnský.
Horákovo víno se dočká i dalšího ocenění, neboť na podzim letošního roku se objeví v publikaci „1000 Vins du Monde“. To znamená ve vinařském světě stejný úspěch, jako má v gastronomii michelinský průvodce.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/v%C4%9B%C5%BE-francie-pa%C5%99%C3%AD%C5%BE-1950742/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com