shop World of Wines
Nekupujte zajíce v pytli a účastněte se degustací: Když nemáte čas vyzkoušejte virtualní
Virtualní degustace

Nekupujte zajíce v pytli a účastněte se degustací: Když nemáte čas vyzkoušejte virtualní

Jak se provádí degustace vín, o tom má určitě každý alespoň obecné povědomí. Profesionální degustátoři jsou schopni rozpoznat odrůdy vín a jejich kvalitu. Ne každý má dispozice k této činnosti, která navíc vyžaduje mnohaletý cvik, zkušenosti a odborné znalosti. Ovšem i na amatérské úrovni lze degustovat vína, což vám pomůže vybrat si kvalitní víno. Zároveň budete mít dobrý pocit, že vás nikdo nenapálil.

Jak degustovat doma

Pokud chcete začít s degustováním vín třeba sami doma, musíte si k tomu nejprve vytvořit vhodné podmínky. Především to vyžaduje příjemné a klidné prostředí a teplotu vzduchu kolem 20°C a víno by mělo být vychlazené na pokojovou teplotu, tzn. přibližně 18°C. Ochutnávat musíte ve správné sklence, na bílá vína nejlépe tulipánového tvaru na dlouhé stopce, na červená ve sklence kulaté a na šumivá typ flétna. Sklenku držíme vždy za stopku, abychom víno nezahřívali rukou.

Internetová degustace

Jak úplní začátečníci, tak i zkušenější vinaři mohou využít neobvyklé nabídky vinařství Petra Skoupila ve Velkých Bílovicích. Dne 9. prosince letošního roku se v 19 hodin může každý zájemce zúčastnit online degustace. Můžete se zdarma pouze přihlásit ke sledování nebo se vedle sledování aktivně zapojit a degustovat vína spolu s vinařem.

Jaký je postup?

Internetová degustace spočívá v tom, že si zakoupíte tzv. radostný degustační set do konce tohoto měsíce, abyste při samotné dDegustaci nebyli na suchu. Vinařství tato radostná vína rozesílá přepravní službou, která vám objednaný set doveze následující den po expedici. Ve stanovenou dobu se připojíte k internetu přes odkaz, který obdržíte na svou e-mailovou adresu. Můžete si pozvat přátele a všichni společně si užít vinný večer. Výhodou této akce je, že pokud nestihnete degustaci v živém přenosu, budete mít záznam z celé degustace uložený v členské sekci edegustátorů, takže si jej můžete kdykoliv přehrát a uspořádat si svůj večer podle sebe.

Obsah degustačních setů

V malém degustačním setu obdržíte 10 vzorků vín x 0,2 l, což je množství maximálně pro 4 osoby. Velký degustační set pro párty s přáteli, pro rodinnou oslavu nebo pro setkání s obchodními partnery obsahuje rovněž 10 vzorků, ale x 0,75 l.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/v%C3%ADno-lahve-sekt-led-oslava-p%C3%A1rty-786933/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com