shop World of Wines
Neustifter online ochutnávka 2021
Neustifter 2021

Neustifter online ochutnávka 2021

Zúčastnili jsme se online degustace vinařství Neustifter pořádanou panem Portešem – majitelem “Obchodu vínem” v Podskalí. Bylo to krásné zpestření života v době Corona-19. Distanční provedení nebylo na škodu, ochutnávku jsme si užili i doma. Monika Neustifter je moc fajn.

Z ochutnávky je pořízen záznam a můžete ho shlédnout na youtube nebo na našem webu. Celkem se chutnalo 9 vzorků výhradně z produkce vinařství Neustifter. Majitel vinotéky pan Roman Porteš připravil vzorky v 0,18l lahvičkách, které bylo možné si vyzvednout v Podskalí nebo bylo možné si nechat zaslat plastové lahvičky poštou. Toto nebyla poslední degustace pořádaná “Obchodem vínem” v Podskalí, proto sledujte její youtube kanál.

Představení pořadatele degustace – Obchod vínem v Podskalí

Obchod vínem Podskalí. je rodinná vinotéka. Od založení v roce 2000 nejvěrnější zákazníci pravidelně navštěvují vinotéku v Praze v Podskalské ulici.

Veškerý čas tráví rodina pana majitele Romana Porteše u vína – víno si vozí sami a po celý rok víno pečlivě vybírají, sledují a kontrolují. Vybírají vína pouze od menších vinařů a osobně je velmi dobře znají. Proto můžou zaručit vysokou kvalitu a jedinečnost poskytovaných vín a proto si pro každou příležitost můžete společně vybrat to nejvhodnější víno.

Zaměřují se hlavně na střední Evropu, největšími zástupci produktů, které dodávají, jsou moravská a česká vína.

Představení vinařství – Vinařství Neustifter

Vinařství Neustifter se nachází v dolnorakouském regionu Weinviertel. Neustifter spravuje 24 ha ve třetí generaci v Poysdorfu a okolí. Produkují 70% bílého vína a 30% červeného vína. Nejdůležitější odrůdou je Veltlínské zelené.

Víno se objevuje ve všech kategoriích jakosti, například Weinviertel DAC (zkratka DAC znamená Districtus Austriae Controllatus, což se překládá jako „kontrolované rakouské označení původu“; odpovídá českému VOC, tj. „Originální certifikované víno“) ), Grüner Veltliner Perfektion, Grüner Veltliner Reserve a „NeustifterGrüner Veltliner Stockkultur“ (Veltlínská zelená pěstovaná v „Stockkultur“ rodiny Neustifter). V této rozmanité nabídce si každý může najít své oblíbené Veltlínskézelené. Jako milovník červeného vína se Karel Neustifter zajímá zejména o odrůdy Zweigtebe, Merlot, Cabernet Sauvignon a Pinot Noir.

Hodnocení vín

 • Poysdorfer Saurüssel
  Veltlínské zelené, 2020, 11,5%
  Světle žlutá barva, silná ovocná vůně, svěží šťavnaté příjemné víno pro delší nekomplikovanou zábavu či oslavu. Je to velice lehké víno, pitelné po celý den či večer, vhodné také na zavínění nebo jako aperitiv.
  Hodnocení: 5 ze 6
 • Weinviertel DAC
  Veltlínské zelené, 2020, 12%
  Lehké svěží víno s příjemnou kyselinkou, odrůdově výraznou vůní a typickou pepřnatostí veltlínského zeleného z Weinviertelu. Chuť petře je typická chuť pro získání označení DAC.
  Hodnocení: 5 ze 6
 • Grüner Veltliner Exklusiv
  trať Hermannschachern
  Veltlínské zelené, 2020, 13%
  Zlatožlutá, aromatická a vyzrálá vůně. Víno hodně plné, kulaté a krémové s dlouhotrvající dochutí. Je cítit hruška. Má vyšší obsah alkoholu a je vhodné k párování s jídlem. Hrozny pocházejí z nejlepší a nejstarší viničné trati v Poysdorfu. Pěstují se zde hrozny již od roku 1338.
  Hodnocení: 6 ze 6
 • Gemischter Satz Bio
  BIO-VÍNO
  Směs odrůd Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Sauvignon blanc, Muškát žlutý,2020, 12,5%
  Odrůdy se sklízejí a fermentují společně. Velmi zajímavé víno zlatožluté barvy, silně ovocné rozmanité vůně s příjemnou kyselinkou a bohatým tělem.
  Hodnocení: 5,5 ze 6
 • Sauvignon blanc Exklusiv
  trať Rösselbergse
  2020, 12%
  Víno světle žlutozelené barvy, intenzivní angreštové vůně s mírnou kyselinkou, plným tělem a dlouhotrvající dochutí. Chuť je krásně šťavnatá a kopřivová s příchutí po zelené paprice.
  Hodnocení: 5,5 ze 6
 • Rosé Cabernet Sauvignon
  trať Steinberg
  2020, 11,5%
  Víno typické růžové barvy se silným odrůdovým aromatem. V chuti cítíme typickou jahodu, ale také červenou papriku. Růžové víno se nejlépe pije v horkých letních dnech či večerech, ovšem příznivci tohoto vína jej pijí po celý rok. Víno šťavnaté a svěží.
  Hodnocení: 5 ze 6
 • Blaufränkisch Exklusiv
  trať Hermannschachern
  Frankovka, 2018, 13,5%
  Víno barvy granátového jablka, s vůní bobulovin. Chuť příjemně kořenitá spojená s chutí po ovoci. Víno s velmi dlouhou sametovou a kulatou dochutí. Vhodné k párování se steakem či zvěřinou.
  Hodnocení: 5 ze 6
 • Cabernet Sauvignon Exklusiv
  trať Maxendorf
  2017, 13%
  Víno tmavé granátové barvy s typickou vůní černého rybízu, s plnou chutí a jemnými tříslovinami. Oslovilo nás nejméně ze všech degustovaných vín.
  Hodnocení: 2,5 ze 6
 • Cabernet Sauvignon Terroir
  trať Maxendorf
  2018, 14,5%
  Tmavá granátová barva, aroma černého rybízu, pražená chuť, plné víno s velmi dlouhou dochutí. Jsou tam cítit tóny čokolády a slámy. Je ještě hodně tvrdé a mladé a proto je vhodné k archivaci.

Ochutnávka vinařství Neustifter 2021

Ochutnávka vinařství Neustifter 2021

Přečtěte si také článek: Degustace rakouských vín v zájezdním hostinci Starý Svět

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com