shop World of Wines
Modré víno – nový vinařský trend
Nový vinařský trend: Modré víno

Modré víno – nový vinařský trend

Pokud jste v létě hledali perfektní značku a typ vína, pak věřte, že na podzim si můžete vychutnat opravdu originální nápojový trend. Připravte se ochutnat modré víno, jehož sklenka nesmí chybět na vašem instragramovém profilu.

A o co se tedy jedná? Toto španělské víno, nazvané Gik, je vyrobeno ze směsi červených a bílých hroznů. Spoluzakladatel společnosti, Aritz López, uvedl, že modrý odstín představuje „pohyb, inovace, plynulost, změnu a nekonečno.“

Určitě oceníte, že víno dosáhlo své jasně modré barvy pouze díky přírodním složkám. Ve skutečnosti je za nevšední zbarvení nápoje zodpovědný pigment z rostliny Isatis tinctoria, který se nachází ve slupce hroznů a indigu. Pokud jste zvědaví na chuť, López tento typ porovnává například s Proseccem. Balíček tří lahví je k dostání za 48 dolarů.

Kde se vyrábí modré víno

Modré víno se vyrábí v baskickém regionu Španělska, španělské právo však umožňuje, aby se na místních trzích prodávalo pouze víno červené nebo bílé. Naštěstí dostali výrobci povolení k prodeji poté, co označení „víno“ změnili na „99% víno a 1% hroznový mošt“ a zaplatili pokutu ve výši 3000 EUR.

Nyní je Gik připraven představit nejnovější trend současného vinařství ve Spojených státech, jejich pravidla nejsou tak přísná, tudíž zde může být nápoj prodáván pod běžným označením „víno.“ Jako první se dostane do měst jako je Miami, Boston a Texas, dále také do New Yorku, New Jersey, Michiganu, Washingtonu, Kalifornie a Nevady.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/wine%20glasses/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com