shop World of Wines
Ochutnejte různé odrudy ryzlinku rýnského
Ryzlink rýnský

Ochutnejte různé odrudy ryzlinku rýnského

Ryzlink rýnský je velmi univerzální víno, které se dá párovat s celou řadou pokrmů. Vyskytuje se totiž v mnoha podobách od suchých až po sladké. Které jsou nejlepší? Vyzkoušejte to!

Ryzlink rýnský pochází původně z Německa, z oblasti kolem řeky Rýn. Dnes se však pěstuje v Rakousku, Francii, Austrálii i v Česku. U nás je ryzlink rýnský třetí nejpěstovanější odrůdou.

Jaké značky ochutnat, pokud chcete jenom to nejlepší?

Mezi dominanty patří značky Mosela a Pfalz z Německa, z těch rakouských pak vína Schmidl a Wachau. Láhve těchto značek se cenou šplhají skoro až k tisícovce, ale ta chuť za to stojí. Nejde o víno, které byste si dopřávali pravidelně, je vynikající pro speciální příležitosti. Poslouží rovněž jako hodnotný dárek.

Pestrou nabídku nejen těchto prémiových odrůd nabízí Winebar, kde mimo jiné objevíte i sladké odrůdy ryzlinku, s nimiž se zase tak často nesetkáte. Sladkou chutí vás příjemně překvapí třeba právě Mosela Rebenhof Riesling vhodný k asijské kuchyni.

Objednejte si degustační balíček

Pro ty, kdo chtějí poznat chutě rozličných typů vín, máme ještě jeden speciální tip. Winebar prodává degustační balíčky, jež jsou poskládané vždy tematicky. Objevíte rakouská vína, španělské chutě, mix z Bordeaux nebo něco jiného, třeba ryzlink.

Degustujte spolu se someliérem

Bojíte se, že ochutnávání vína bez slova odborníka nebude ono? Tohle už se ve Winebaru podařilo také vychytat. Someliér Petr Mikeska 14. 4. odvysílá online degustaci ryzlinku rýnského.

Online degustace bude vysílána od 18:30 živě na YouTube a nahrávána, takže si ji můžete pustit i zpětně, pokud zrovna nebudete doma. Klíčové je, abyste si objednali degustační balíček. V něm dostanete devět vzorků vína o objemu 0,1 l. Všechna jsou odrůdy ryzlink rýnský, pochází z Rakouska, Alsaska, Německa i Česka. Díky tomu budete schopní ochutnávat spolu se someliérem a cítit to stejné co on. Distanční provedení není na škodu, ochutnávku ryzlinku si určitě užijete i doma.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/vinice-mosel-v%C3%ADno-vina%C5%99stv%C3%AD-727988/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Václav Bartoš

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com