shop World of Wines
Ohlédnutí za vinobraním na Grébovce 2016
vinobraní na Grébovce

Ohlédnutí za vinobraním na Grébovce 2016

Letošní vinobraní na Grébovce úspěšně proběhlo ve dnech 23. a 24. září. Již v pátek se milovníci burčáku mohli zúčastnit sousedského setkání před kostelem sv. Ludmily na náměstí Míru. Díky teplému a suchému podzimu byl letošní burčák obzvláště kvalitní. Za nádherného počasí pak slavnosti pokračovaly v sobotu v areálu Havlíčkových sadů.

vinice-grebovka-3

Celé letošní vinobraní bylo ve znamení dvou jubileí. Pravidelní účastníci jistě zaregistrovali, že letošní ročník vinařských slavností pod označením Vinobraní Grébovka byl již desátý. Druhým významným jubileem byly oslavy 700. výročí narození velikána českých dějin Karla IV. Ten (v podání herce Jana Přeučila) na vinobraní také zavítal se svou početnou družinou a umocnil tak slavnostní ráz celé akce. Skutečnost, že Otec vlasti zavítal právě sem, není žádnou náhodou. V době jeho vlády se totiž díky podpoře, formou odpouštění daní, vinice kolem Prahy rozrůstaly jako houby po dešti a jejich celková rozloha se odhaduje na neuvěřitelných 700 hektarů.

vinice-grebovka-4

Co bylo letos k vidění?

Celý prostor Grébovky se změníl v jeden velký piknik, ale stěžejní program se odehrával na hlavním pódiu. Začal slavnostním přivítáním všech návštěvníků, kterých se letos dostavil rekordní počet, blížící se 35 tisícům. Pak již následovala historická vystoupení dobových tanců a šermířských turnajů, které věrně připomínaly časy vlády českého krále a římského císaře Karla IV. Hudební vystoupení nemělo téměř hluchá místa. Až do večera se zde postupně vystřídalo několik kapel, ale vyvrcholením byl koncert znovuobnovené legendární skupiny Stromboli s Bárou Basikovou a Michalem Pavlíčkem. Program v dolním areálu Grébovky byl věnován dětem, které se mohly bavit při loutkovém divadélku, dětských soutěžích a diskotéce.

vinice-grebovka-5

Víno

Jaké by to ale bylo vinobraní bez ochutnání výborných vín. Příchozí se mohli setkat se someliérem, ochutnávat vína v řadě vinařských stánků, nakupovat bio potraviny, poznávat tradiční řemesla nebo si koupit zajímavé dárkové předměty, které jim jistě budou připomínat kouzelné odpoledne.

vinice-grebovka-6

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com