shop World of Wines
Opojný život ve společnosti vína i šampaňského
Opojný život ve společnosti šampaňského

Opojný život ve společnosti vína i šampaňského

Požitky života mají mnoho podob. Chutnají jako nejjemnější maso, křupavá zelenina, osladí vám všední dny jako ten nejlepší dezert. Chybět ovšem nesmí ani tekuté slasti. Perličky bublinek v šampaňském vám rozzáří den, karmínové červené víno polaská nejen vaše chutě. Poznejte kouzlo vína v mnoha podobách.

Víno jako dokonalý partner

Někdo dělí vína na bílá a červená, jiný pokročí i v selekci na suché, polosuché nebo sladké. Vinařský svět je ale rozmanitý. Velmi. Větvený jako liány na vyhlášených vinicích, které nám dodávají ten nejlepší mok. Vždyť skuteční znalci poznají, i na jakém svahu hrozny rostly. Jak jste na tom vy? Vyznáte se ve víně? Pokud jej budete párovat s jídlem, určitě si nechte poradit od sommeliéra. Všeobecně platí, že bílé víno se hodí k lehčím jídlům a bílým masům, červené víno doladí těžší pokrmy a červená masa. Víno má ale mnoho podob. Co takhle burčák? Jde o částečně zkvašený mošt z plodů vinné révy, jde o chuťově vyvážený poměr alkoholu, cukru a kyselin. Tradiční burčákové slavnosti na začátku sezóny patří k oblíbeným akcím po celém světě.

Sekt, nebo šampaňské?

Pokud se dotýkáme tématu vína, vysvětlíme si jednu mýlku, kterou mnoho lidí praktikuje. Také si kupujete lahev bublinkového vína a říkáte mu šampaňské? Tak pozor. Pokud jde o levnější variaci, pravděpodobně jde o sekty.

Šampaňské je totiž šumivé víno, které pochází z francouzské oblasti Champagne, a mohou jej prodávat jen certifikovaní producenti. Jestli se nevyznáte ve vínech, můžete začít osvědčenou destinací. Nezklamou francouzská vína, z našich končin určitě nezklame Morava. Takové červené i bílé víno Pálava nabízí v mnoha podobách, vybere si každý. Nejlepší je degustovat, proto si udělejte výlet do sklípku, kde sudová vína nabízí nevšední požitek pro znalce i začátečníky.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/tři-blondýna-vlasy-třpytky-glamour-3075759/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Václav Bartoš

PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com