shop World of Wines
Ostrovy pokladů aneb 5 vinařských destinací, které musíte navštívit – I. Díl
Ostrovy pokladů aneb 5 vinařských destinací

Ostrovy pokladů aneb 5 vinařských destinací, které musíte navštívit – I. Díl

Jestliže právě neholdujete horkému počasí a přeplněným plážím a raději si na dovolené dopřejete hřejivost jemnějších podzimních paprsků, sklenku lahodného vína a klidnou atmosféru podzimu, pak pro vás právě nastala nejvhodnější doba plánovat pozdní prázdniny. Přinášíme vám pět tipů na ostrovní vinařské oblasti ve Středomoří a Kanárských ostrovech, které mají krásné podnebí až do října.

Sicílie

Nedávný objev z doby měděné v sicilských jeskyních našel stopy vín z doby čtvrtého tisíciletí před naším letopočtem, čímž se ostrov stal domovem nejstaršího důkazu o výrobě vín v Itálii. Dnes je tato oblast stále symbolem klasické italské vinné révy schopné produkovat bohaté vinné moky. Prohlédněte si úrodné svaly hory Etna, nejvyšší aktivní sopky v Evropě. Právě zde v Etna DOC, jsou vyráběna některá z nejslavnějších vín ostrova, především červené z hroznů Nerello Mascalese a Nerello Cappuccio. Můžete si udělat výlet do vinařství Planetinu na severní straně sopky, které pochází z roku 1566 a patří mezi jedno nejvýznamnějších v celé Sicílii.

Santorini

Santorini je překrásný řecký ostrov známý po celém světě pro své bílé domečky schoulené na kaskádovitých svazích padajících do vod Egejského moře. Je oslavován také těmi, kdo ví o jeho úžasných vínech, zejména těch, která byla vyrobena z původních hroznů ostrova – bílého Assyrtika a červeného Mavrotrgana. První z výše jmenovaných tvoří 65 % vinné révy na Santorini, pěstované na sopečných půdách na skalách Caldera.

Když zrovna nebudete na pláži či v nějakém pěkném vinařství, můžete prozkoumat 300 metrů dlouhý podzemní labyrint sklepů z 19. století, který je známý také jako Muzeum vína Koutsoyannopoulos. Řecký odborník na víno Nico Manessis doporučuje cestu do Domaine Sigalas, butikového vinařství na severu ostrova, které je proslulé svými bílými druhy. Nejlepší je popíjet jej při západu slunce, s čerstvě ulovenými mořskými plody.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/oia-santorini-řecko-západ-slunce-416136/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com