shop World of Wines
Ostrovy pokladů aneb 5 vinařských destinací, které musíte navštívit – II. díl
Ostrovy pokladů aneb 5 vinařských destinací

Ostrovy pokladů aneb 5 vinařských destinací, které musíte navštívit – II. díl

Ve druhém článku na téma ostrovních vinařských oblastí se podíváme do Španělska, Francie i Itálie.

Tenerife

Tenerife je největší z Kanárských ostrovů a díky své výhodné poloze v blízkosti rovníku přitahuje turisty celoročně. Milovníci vína jej však uznávají i pro jeho složitá a charakteristická původní vína, která se rodí ze starých vulkanických půd. Nachází se zde také Teide, nejvyšší hora Španělska, jejíž sjezdové svahy sestupují do svěží zelené krajiny Valle de la Orotava, která je hlavní vinařskou oblastí.

vNěkteří špičkoví producenti se mohou pochlubit vinicemi starými více než sto let. Například vynikající červená a bílá vína Suertes del Marquésse jsou vyráběna z místních hroznů a dostává se jim pouze minimálních zásahů.

Korsika

Tento francouzský ostrov má historii vinařství starou minimálně dvě tisíciletí a v současnosti stále vinice prospívají v devíti regionech. Tento nádherný ostrov je také nazýván jako země „legend a kouzel.“

Na návštěvníky čekají nedotčená zelená údolí, divoké hory a odlehlé písečné pláže. Ve svém průvodci doporučuje Stephen Brook návštěvu Domaine d´Alzipratu na severozápadě, kde si můžete vyzkoušet jedno z nejlepších vín ostrova Nielluccio.

Sardinie

Vydejte se 11 km jižně od Korsiky a dosáhnete její krásné italské sestřenice, Sardinie, ostrova nedotčených skalnatých pobřeží, starobylé kultury, vynikajících lahůdek a skvělého vína. Spisovatelka Carla Capalbo doporučuje ve svém průvodci například výlet lodí do národního parku Isola della Maddalena, souostroví většinou neobývaných ostrovů. K zajímavým místům zde patří růžová pláž z fosilií.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/calvi-citadela-korsika-pevnost-963511/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com