shop World of Wines
Pálava aneb vinařský ráj to na pohled
Pálava

Pálava aneb vinařský ráj to na pohled

Málokterá krajina nabízí tolik krásy a přívětivé atmosféry, jako právě ta kolem Mikulova. A jestliže patříte mezi milovníky dobrého vína a dosud jste ji navštívili, určitě to nezapomeňte napravit. Uvidíte, že se vám z toho vinařského ráje nebude chtít odjet a nejraději byste popíjeli vínko v místních sklípcích ještě dlouhá léta.

Pálava však nenabízí jen sklepy plné lahodných vín, ale také spoustu zajímavostí a atraktivit vhodných k prozkoumání. Je to ideální kraj pro pěší i cykloturistiku. Přesvědčte se sami…

Pěší turistika

V Mikulovské pahorkatině vás jistě zaujme hřeben Pavlovských vrchů tyčících se nad Novomlýnskými nádržemi. Z centra oblasti, Mikulova se můžete mnohými turistickými stezkami vypravit za krásami místní krajiny, například k vrcholu Děvín s Dívčími hrady, k Dolním Věstonicím nebo do Zaječí, malebné vesničky známé z filmu Bobule.

V samotném Mikulově si můžete udělat výlet na Kozí hrádek, přírodní rezervaci Svatý kopeček nebo si projít židovskou čtvrť se hřbitovem. Zajímavá je také Dietrichsteinská hrobka na náměstí nebo mikulovský zámek.

Cykloturistika

Na kole se vám bude na Pálavě jezdit, jak se říká „jedna báseň,“ právě díky rovinatému terénu. Kraj je protkán sítí kvalitních cyklostezek, včetně několika mezinárodních tras vhodných pro fyzicky zdatnější jedince. Trasy jsou vedeny nejzajímavějšími částmi této oblasti mimo rušnost hlavních silnic, proto si v klidu můžete vychutnat krásy místní přírody. Vypravit se můžete například do nedalekých Valtic či se podívat až do Rakouska.

Vinařské naučné stezky

Nesmíme zapomenout ani na stezky určené přímo pro milovníky vína, které jsou pro tuto oblast typické. Známá je například tzv. Moravská vinná trasa dlouhá asi 280 kilometrů zahrnující asi 70 vinařských obcí, chráněné krajinné oblasti a ty největší kulturní i přírodní zajímavosti kraje.

Kolem Mikulova se můžete vydat na Mikulovskou naučnou stezku, která má 20 kilometrů a zavede vás přes Bavory a Horní Věstonice do Dolních Věstonic, poté přes Pavlov do Klentnice a odtud zpět do Mikulova.

Zdroj obrázku: https://cz.pinterest.com/pin/372109987953204235/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com