shop World of Wines
Pálavské víno patří v Česku mezi nejoblíbenější
Pálava

Pálavské víno patří v Česku mezi nejoblíbenější

Ačkoli se Češi považují za národ pivařů, nelze popřít, že i víno je oblíbeným mokem. Zejména ženy v posledních letech vyměnily „pokec“ u kávy za posezení u vína. 90 % produkce českých vín pochází z Moravy. Mezi nejznámější a nejoblíbenější patří vína z oblasti Pálava. Pálava se nachází na Mikulovsku. Pálavské víno se řadí mezi pozdní moštovou odrůdu vinné révy.

Pálavské víno je známé svou specifickou sladkou chutí

Pro pálavské víno je typická zlatavě žlutá barva, má velmi intenzivní květinovou vůni připomínající především růži, ale také exotické ovoce a někdy mírný nádech vanilky.

Už samotná charakteristika prozrazuje, že víno Pálava je sladší chuti. Svěží aroma vydrží dlouho.

Vína z Pálavy mají nižší plnost, to vede k jemné chuti po mandarinkách a muškátu.

Pokud jste fanoušky archivace, víno z Pálavy je ideální pro střednědobou.

Historie a vznik vína v Pálavě

Kombinace vín Tramín červený a Müller Thurgau dala vzniknout vínu Pálava. Ačkoli bylo pálavské víno zapsané do Státní odrůdové knihy České republiky v roce 1977, vznik nové odrůdy začal již v 1953. Více než dvacetileté šlechtění začalo ve Velkých Pavlovicích a následně v Perné. Za „stvořitele“ pálavského vína je považován Ing. Josef Veverka.

Není těžké uhodnou, že víno Pálava si nese svůj název podle chráněné krajinné oblasti Pálava. V okolí Pálavy se vyskytuje velké množství vinic, z nichž většina je osázena pálavskou odrůdou.

Jak víno Pálava podávat?

Pálava je jemné víno, proto se skvěle hodí k hodně kořeněným pokrmům. Některé odrůdy Pálavy jsou velmi sladké, což z nich činí skvělý doplněk ke sladkým dezertům nebo k sýrům s modrou plísní.

Bílé víno se podává chladnější, a ani Pálava není výjimka. Ideální teplota pro podávání je 8 – 12 °C do skleniček určených na bílé víno. Skleničky na červené víno jsou příliš velké a široké.

Přečtěte si také článek: Seznamte se s vínem Carmenere

Pro kvalitní víno se nemusíte vydávat nikam daleko. Stačí navštívit náš e-shop, v němž naleznete vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/v%c3%adno-hrozny-palava-morava-podzim-1699263/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com