shop World of Wines
Jaké víno zvolit k těstovinám penne s hříbky?
Penne s hříbky a víno

Jaké víno zvolit k těstovinám penne s hříbky?

Vybrat víno pro jídla z hub může být náročné, protože roli hraje jak konkrétní druh houby, tak její příprava včetně koření a omáčky. Poradíme vám, jak na to!

Bílé, nebo červené?

K těstovinám s houbami se jednoznačně hodí bílá vína. Zkusit můžete například Pinot Grigio, Rulandské bílé nebo Veltlínské zelené. Těstoviny s omáčkou a houbami obzvlášť dobře ladí s víny, která mají krémovou texturu, jako je Chardonnay nebo Pinot Blanc.

Recept na penne s hříbky

Přišli jste z lesa s čerstvě nasbíranými hříbky a chcete z nich udělat něco jiného, než klasickou smaženici? Zkuste něco nového a uvařte si penne s houbami podle oblíbeného italského receptu. Na jejich přípravu budete potřebovat jen 15 – 20 minut.

Připravte si:

  • 300 g těstovin penne
  • Hříbky
  • 300 ml italského rajčatového protlaku
  • Parmezán
  • Panenský olivový olej
  • Pepř
  • Sůl – nejlépe mořská
  • Chilli

Postup:

Nejdřív si připravte omáčku. Do hrnce nalejte rajčatový protlak, vložte hříbky, přidejte kapku olivového oleje a okořeňte solí, pepřem a chilli. Hrnec přikryjte pokličkou a nechejte vařit na velmi mírném ohni. Čím déle budete omáčku vařit, tím víc v ní bude chuti hub – můžete ji vařit i 60 minut. Občas ji přitom zamíchejte a případně podle chuti přidejte pepř nebo sůl.

Do vařící osolené vody vložte penne a nechejte je uvařit “al dente” čili na skus, kdy už nejsou tvrdé, ale ještě nejsou uvařené úplně do měkka.

Hotové těstoviny smíchejte s omáčkou a podávejte posypané parmezánem.

Alkohol k houbám – ano či ne?

Možná jste také zaslechli, že k houbám by se vůbec neměl pít alkohol. Je to proto, že alkohol obecně prodlužuje dobu trávení hub. Většina odborníků se ale shoduje na tom, že pokud si nalejete skleničku nebo dvě, nic špatného se nestane. Můžete se proto s chutí pustit do voňavých hříbkových penne, doprovázených skleničkou dobrého bílého vína.

Přečtěte si také článek: Kousek Itálie u vás doma vykouzlí pizza a lahodné víno

K večerní pohodě patří i dobré a kvalitní víno. Pokud i vy zastáváte tento názor, navštivte náš e-shop, který nabízí vína ze známých vinařských oblastí.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Helena Dvořáková

Jsem copywriterka na volné noze. Obleču váš web do slušivého kabátku ze slov a vět, střiženého na míru vašim potřebám. Nabídka mých služeb momentálně sídlí na Linkedin. Pokud chcete zjistit víc, klikněte na následující ikonku domečku..
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com