shop World of Wines
Pinot Noir – víno ze starobylé oblasti Burgundska
Pinot Noir

Pinot Noir – víno ze starobylé oblasti Burgundska

Rulandské modré (mezinárodní název Pinot Noir) patří mezi ušlechtilé a celosvětově rozšířené odrůdy vín červených. Domovinou středně pozdní moštové vinné révy je, s největší pravděpodobností, oblast Burgundska. Postupně se jeho pěstování rozšířilo do celého světa.
Na našem území se odrůda objevila pravděpodobně během panování Karla IV.

Réva se používá pro výrobu červeného a růžového vína, ale také patří mezi odrůdy, které se používají pro výrobu francouzského šumivého vína produkovaného v oblasti Champagne. Vzhledem k tomu, že slupka má menší obsah antokyanového barviva, lisováním hroznů mohou vzniknout i vína bez barvy, tzv.klarety. Právě ta tvoří základ klasického francouzského šumivého vína Champagne.

Klasické Pinot Noir

Pinot Noir vyráběné v Burgundsku je víno velmi jemné a dobře se pije. Můžeme si jej vychutnávat během celého večera a stále nám má co nabídnout.
Je charakteristické svojí bledě rubínovou až cihlově červenou barvou, kolem stěn poháru se objevuje zlatavý okraj.

Mladé víno má aromatické látky podobající se vůni jahod, ostružin a černých třešní, později můžeme cítit švestková povidla, kůži, kouř nebo vůni tlejícího listí. Kyseliny, kterých víno obsahuje méně, i třísloviny jsou jemného charakteru. Víno je vhodné i pro archivaci.

Servírování vína a vhodné pokrmy

Pro tento druh vína jsou vhodné široké poháry, čím je víno starší, tím by měl být pohár objemnější. Víno do něj naléváme do pětiny nebo čtvrtiny jeho objemu. Jen tak se může široká hladina vína dokonale provzdušnit.

Pokud se jedná o archivní druh, můžeme jej nabídnout i bez jídla. Mladší druhy jsou vhodnou volbou k pokrmům obsahujícím pečené druhy masa, jemné druhy zvěřiny, nadívanou drůbež, tmavé druhy masa nebo k pokrmům z hub. Také skvěle doladí chuť kvalitních sýrů.

Přečtěte si také článek: Seznamte se s víny odrůdy Zweigeltrebe

K večerní pohodě patří i dobré a kvalitní víno. Pokud i vy zastáváte tento názor, navštivte náš e-shop, který nabízí vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/v%C3%ADno-hrozny-pinot-noir-vinn%C3%A9-r%C3%A9vy-980218/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com