shop World of Wines
Kousek Itálie u vás doma vykouzlí pizza a lahodné víno
Pizza a víno

Kousek Itálie u vás doma vykouzlí pizza a lahodné víno

Pizza je pokrm, který si oblíbila řada z nás. Nabízí rozmanité variace náplní, díky tomu si na své přijde každý labužník. Objednat si můžeme dokonce i pizzu sladkou. Klasikou je pizza Margherita, jejíž domovinou je italské město Neapol. Základ tvoří rajčata, mozzarella, olivový olej a samozřejmě nesmí chybět ani bazalka.

Obdobu tohoto oblíbeného pokrmu si připravovali pravěcí lidé již v období neolitu, koláče na způsob pizzy se objevují také ve starověkém Egyptě, později pak na hodovních tabulích obyvatel starobylého Říma. Co by to však bylo za jídlo, kdybychom si k němu nemohli dát doušek lahodného vína. Jaký typ vína tedy nabídnout v tomto případě? Záleží na tom, jakému druhy pizzy dáváte přednost, zda se jedná o základ rajčatový nebo smetanový. Také další ingredience hrají důležitou roli.

Víno červené nebo bílé?

Pokud se jedná o klasickou pizzu, jejíž základ tvoří křupavá základna vyrobená z těsta doplněná o základní ingredience – rajčatová omáčka a roztavený sýr, vhodnou volbou jsou vína červená. Vzhledem k tomu, že rajčatový základ je kyselý, je potřeba sáhnout do nabídky vín kyselejšího charakteru. Neměla by obsahovat velké množství taninu. Asi nebude překvapením, že vína vhodná jako doplněk k pizze mají svoji domovinu také v Itálii. Italská červená vína jsou známá svojí kyselostí. Vzhledem k tomu, že v Itálii se pěstuje velké množství odrůd používaných pro výrobu červeného vína, určitě nebude problém najít nějaké, které chuť pizzy dokonale doplní.

S rajčatovým základem se bude skvěle doplňovat třeba toskánské červené, které má kyselinku, jež bude s rajčatovým základem ladit.

Pokud dáváte přednost pizzám se základem smetanovým, raději sáhněte do nabídky vín bílých. V tomto případě by mohlo být dobrou volbou víno burgundské.

Přečtěte si také článek: Sicilská kuchyně a víno

Hledáte vhodný dárek pro své blízké, přátele či kolegy v práci? Pak navštivte náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky různých druhů vín.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com