shop World of Wines
Podle vědců pomáhá víno řešit spisovatelské bloky
Víno a kreativita

Podle vědců pomáhá víno řešit spisovatelské bloky

Výzkumníci z Rakouska přišli se studií, která naznačuje, že víno či pivo podporuje kreativitu.

Už řadu let tvrdí spisovatelé a další umělci, že mezi rozvojem kreativity a pitím existuje pozitivní vazba. A nyní pro tuto teorii existuje i vědecký důkaz, konkrétně díky vědcům z univerzity v Grazu.

Studie publikovaná Dr. Mathiasem Benedekem zkoumala účinky „mírné intoxikace alkoholem“ na kreativitu.

V experimentu mělo 89 účastníků řešit úkoly zaměřené na tvořivost při současné konzumaci piva, přičemž někteří z nich dostali alkoholické pivo, zatímco jiné nealkoholické, přičemž nemohli poznat rozdíl.

Každý účastník ze skupiny konzumující alkoholické pivo musel dosáhnout mírné intoxikace, což znamenalo koncentraci alkoholu v krvi 0, 03 % nebo 30 mg alkoholu na každých 100 ml krve.

Poté museli dokončit slovní asociační úkoly, jako například hledání spojení mezi zdánlivě nesouvisejícími slovy jako „cottage (v překl. také chata)“ „modrá“ a „dort.“ Účastníci, kteří pili alkohol, častěji zodpověděli správně „sýr.“

Tato skupina byla lepší i v dalších úkolech měřících kreativitu, například nalezení počtu způsobů, jak je možné použít běžné předměty, jako je například houpačka nebo deštník.

Studie však také zjistila, že konzumace alkoholu vede k omezené „kognitivní kontrole,“ což může být často naopak překážkou při řešení kreativních úkolů.

Dr. Benedek varuje, že tato zjištění rozhodně neznamenají, že byste měli začít pít, jestliže chcete navýšit svou kreativitu.

„Příznivé účinky se pravděpodobně omezují na velmi nízké množství alkoholu, zatímco jeho nadměrná konzumace zpravidla tvůrčí myšlení zhoršuje,“ uvádí ve svých studiích.

Zdroj obrázku: https://www.ebay.com/itm/La-Cita-by-Miguel-Perez-Cortes-Spanish-Paperback-Book-/361710387429?hash=item54379e80e5

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com