shop World of Wines
Prosecco extra dry se vyznačuje jemnou nasládlou chutí
Prosecco extra dry

Prosecco extra dry se vyznačuje jemnou nasládlou chutí

Oblíbené šumivé víno Prosecco se vyrábí z hroznů Glera. Hrozny pro výrobu Prosecca se pěstují v oblasti Valdobbiadene (Benátsko) a vyrábí se „tankovou metodou“. Tato osvědčená metoda je zárukou svěží chuti Prosecca.

Valdobbiadene je místem náročných a extrémních klimatických podmínek. Navzdory tomu vinaři své hrozny opečovávají, nikdy nepoužívají žádné stroje, vše se pouze provádí pouze ručně. Místní vinaři si zakládají na dokonalém načasování každého úkonu, výsledkem je dokonalá chuť Prosecca na jazyku.

Označení „extra dry“ může být matoucí

Ačkoli označení extra dry – extra suché – vyvolává v mnoha lidech pocit, že se jedná o suchou a trpkou chuť, není tomu tak.

V zásadě je množství zbytkového cukru, které se v Proseccu nachází, dáno délkou doby fermentace. Kvasinky „sežerou“ cukr a přemění ho na alkohol. Zbytkový cukr na litr upravuje „úroveň sladkosti“. To znamená, že k výrobě „suchého“ Prosecca (ale neodpovídá etiketě) je zapotřebí delší doba fermentace.

Hodnota cukru v Proseccu není známkou kvality

Je důležité vzít na vědomí, že množství zbytkového cukru v Proseccu není známkou kvality. Každý člověk upřednostňuje a preferuje jiné chutě. Různé druhy Prosecca se hodí k různým příležitostem.

Pokud si nejste jisti výběrem Prosecca, která splní vaše očekávání, mějte na paměti, že „Dry“ je nejsladší a „Brut“ je nejsušší. Pokud chcete něco mezi, „Extra Dry“ je dokonale vyvážené Prosecco a možná nejoceňovanější.

Kombinujte Prosecco extra dry se sladkým jídlem

Prosecco extra dry se může kombinovat nejen s různými druhy sýrů a oříšků, ale také s ovocem zmrzlinou, zákusky, makronky nebo piškoty.

Prosecco by se mělo podávat studené (3–7 °C) ve sklenici tulipánového tvaru. Sklenice na tulipán je ideální, protože je vysoká a štíhlá, což pomáhá zachovat jemnost bublinek déle a nahoře pomáhá shromáždit více květinových vůní vína.

Přečtěte si také článek: Máte rádi bílé víno? Pak ochutnejte Ryzlink rýnský

Pro kvalitní víno se nemusíte vydávat nikam daleko. Stačí navštívit náš e-shop, v němž naleznete vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/prosecco-%c5%a1%c5%a5astn%c3%bd-nov%c3%bd-rok-588331/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com