shop World of Wines
Průvodce výběrem „té pravé“ sklenky na víno

Průvodce výběrem „té pravé“ sklenky na víno

Víno je lahodný nápoj, který dodá atmosféru jakékoli chvíli, a pokud zvolíte kvalitní ročník a správný druh, skvěle doplní chuť vašeho oblíbeného jídla a učiní z hodování neobyčejný zážitek. K tomu, abyste si však jeho chuť vychutnali se vším všudy, je nutné kromě správné teploty také vhodná sklenice, ve které budete nápoj podávat. Jestliže si nejste jisti, jaká nádoba se hodí na červené, bílé či šumivé víno, čtěte dále.

Všeobecně jsou sklenice na víno vyrobené z tenkého nebroušeného skla, abyste mohli dobře rozeznat všechny barevné tóny nápoje, navíc je vždy na dlouhé stopce, aby se zabránilo ohřívání vína dotykem dlaní a prstů. Nejdůležitější je však samotný tvar sklenice, který se liší podle typu tohoto lahodného moku.

Červené víno

Pro červené víno jsou všeobecně lepší prostornější sklenice baňkovitého tvaru, které mají větší objem a umožňují tak vínu, aby plně uvolnilo všechny své chutě a vůně.

Bílé víno

Bílé víno naopak nepotřebuje širokou hladinu, proto stačí užší tvar s nižším objemem, obvykle kolem 300 ml. V tomto případě hraje svou roli konkrétní typ vína, přičemž všeobecně platí, že svěží a lehké moky mohou být nality do sklenice užšího tvaru, přičemž těžší a kořeněné vyžadují spíše kulatější tulipánový tvar, v němž se dobře rozvine jejich vůně.

Šumivé víno

Tento typ vína je nejvhodnější podávat v úzké vyšší sklenici, jejíž tvar je příhodně nazván flétna. Právě díky němu si zachová svou perlivost po delší dobu.

Zdroj obrázku: https://www.canva.com/photos/food-drink/MADGx7T5lto-red-wine-in-wine-glass/?query=Wine-glass

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com