shop World of Wines
Rulandské šedé – bílé víno nejvyšší kvality
Rulandské šedé

Rulandské šedé – bílé víno nejvyšší kvality

Domovinou této bílé odrůdy vína je Burgundsko. V současné době se však pěstuje také v Itálii, Německu, Rakousku, Alsasku nebo na Moravě. Díky rozšíření po světě též nabízí různé chutě. Víno pocházející z oblasti Itálie je přímé a má chuť ovocnou a svěží. Víno, které je produkováno na Moravě, nabízí chuť plnou, jedná se o víno mohutné, které velmi snadno zkombinujeme i s naší tradiční kuchyní. Ideální volbou pro Rulandské šedé je pozdní sběr. Nabízí vysoký extrakt i obsah kyselin.

Charakteristika vína

Rulandské šedé – Pinot Gris má zlatožlutou barvu, v níž občas můžeme spatřit také narůžovělé nebo šedé tóny. Má plnější charakter a vyšší extrakt. Jeho vůně je medově nasládlá, s jemným pomerančem. Jeho typickými aromatickými projevy jsou citrusy sladké, ale i hořké, med, ořechy a často také ovoce exotického původu.

Velmi snadno se pije a možná i díky tomu se stalo populární u začínajících milovníků vína.
Aby bylo dosaženo typické charakteristiky, která je s vínem spojována, je potřeba nechat víno dozrát alespoň na pozdní sběr. Díky tomu bude mít nápoj také vyšší obsah alkoholu. Je potřeba hlídat obsah kyselinek a barevný tón, neboť při nedostatečně rychlém zpracování hroznů může vzniknout růžový odstín.

Podávání vína

Rulandské šedé je dobrou volbou v případě, že se na našem stole objeví pokrmy hutného charakteru a kořeněné. Je dobrou volbou i pro speciality připravované z ryb (losos) nebo mořských plodů, těžších variant drůbežího masa nebo jako doplněk k hustším druhům polévek. Nabídnout jej můžeme také ke studeným předkrmům, pizze, omáčkám se smetanovým základem, pokrmům s obsahem majonéz nebo k salátům. Je dobrou volbou k sýrům, především k polotuhým nebo měkkým s plísní. Pokud sáhneme do sladších výběrů ty můžeme nabídnout k dezertům a moučníkům.

Přečtěte si také článek: Seznamte se s víny odrůdy Zweigeltrebe

Pro kvalitní víno se nemusíte vydávat nikam daleko. Stačí navštívit náš e-shop, v němž naleznete vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/b%C3%ADl%C3%A1-v%C3%ADno-sklo-alkoholick%C3%A9-n%C3%A1poj-2559865/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com