shop World of Wines
Šampus v akci
Šampus v akci

Šampus v akci

Při nejrůznějších oslavách se s velkou oblibou popíjejí různé sekty a šumivá vína. Často se chybně zahrnují pod společné pojmenování „šampaňské“. Zasvěcení vinaři a znalci ovšem vědí, že pravé šampaňské je pouze jedno. Víno s označením Champagne se může vyrábět pouze ve francouzské oblasti Champagne-Ardenne. Jedná se o historické území v severovýchodní Francii.

Hlavním městem středověkého hrabství Champagne bylo Troyes. Celá tato oblast je proslavená svým šumivým vínem, které jako jediné může nést označení šampaňské víno, které se v této formě vyrábí od 17. století. Typickou kyselost hroznů ovlivňuje chladné a vlhké podnebí na úpatí pohoří Ardeny. Tyto podmínky se hodí pro výrobu šampaňského vína. Základním principem výroby tohoto šumivého vína je vyvolání sekundárního kvašení vína v lahvi, čímž vzniká oxid uhličitý.

Bohemia Sekt

Šampaňské víno je populární nejen v zemi svého původu, ale i jinde na světě. I Češi si šampaňské velmi oblíbili. Nejoblíbenější značkou sektů v České republice je Bohemia Sekt dosahující až 70 % podílu na trhu šumivých vín. Toto šumivé víno získalo řadu ocenění na tuzemských i mezinárodních vinařských soutěžích. Bez „Bohemky“, jak se Bohemia Sektu s oblibou říká, si nelze představit oslavu příchodu Nového roku, ale ani žádnou narozeninovou oslavu či jinou párty. V Česku se Bohemka vyrábí z kvalitního jihomoravského vína pomocí šetrných technologií, které mají dlouholetou tradici. Pokud jde o podávání Bohemia Sektu, tak nejlepší je servírovat jej vychlazený na 3 až 5 stupňů Celsia.

Akční nabídky

Každý se při nákupech nejrůznějšího zboží snažit co nejvíce ušetřit, a proto mnozí vyhledávají různé slevové akce i v případě šampaňského. Nemusíte však čekat, až supermarkety vyhlásí slevovou akci na Bohemia sekt. Stačí si na internetu vyhledat portál Najdi slevu.cz, který pro vás vyhledá i slevy na Bohemia Sekt, které jsou zpravidla zveřejňovány v letákových nabídkách. Na dotaz „bohemia sekt“ se vám může objevit až 15 akcí vyhlášených největšími supermarkety v ČR.

Přečtěte si také článek: Šampaňské vs. Prosecco – Jaké jsou rozdíly?

K večerní pohodě patří i dobré a kvalitní víno. Pokud i vy zastáváte tento názor, navštivte náš e-shop, který nabízí vína ze známých vinařských oblastí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/champagne-korku-v%C3%ADno-z%C3%A1tky-pozad%C3%AD-1350404/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com