shop World of Wines
Seznamte se s vínem Carmenere
Seznamte se s víny

Seznamte se s vínem Carmenere

Carménère patří mezi nejstarší evropské odrůdy a s největší pravděpodobností se jedná o předchůdce některých více známých odrůd vína. Patří mezi ně třeba Cabernet Sauvignon.

V minulosti se tato odrůda využívala pro výrobu červených druhů vína plných a výrazných.

Hrozny této odrůdy byly původně vysazovány ve Francii, v regionu Médoc, severním směrem od Bordeaux. Používala se pro výrobu hlubokého červeného vína.

Název je odvozen z francouzského slova carmin, což znamená karmínové a souvisí právě s rudou barvou listí, které se objevuje na podzim.

V současné době bychom se s touto odrůdou setkali ve Francii jen velmi málo. Mezi největší pěstitele se řadí Chille, oblast Valle Central. Daří se jí také ve východní části Itálie nebo v Kalifornii.

Používá se jako součást cuvée, ale i pro výrobu vína odrůdového.

Tato vinná odrůda potřebuje delší období vegetace. To umožní hroznům a posléze i vínu projevit svůj potenciál.

Víno

Barva vína z odrůdy Carménère vyráběná je tmavě červená. Aroma má po červených plodech, bobulích a koření. Při pití ucítíme chuť třešní, s pikantními a zemitými tóny. Může nám připomínat hořké druhy čokolády a uctíme v ní i kůži.

Taniny ve víně obsažené jsou jemnější a měkčí. Vynikne především ve směsi. Pro její přípravu se velmi často využívá Merlot nebo Caberne Sauvignon.

Chceme-li víno archivovat, pak je to na dobu 3-8 roků. Nejlépe chutná jako mladé.

Podávání s jídlem

Víno vyráběné z odrůdy Carménère uvítají především milovníci steaků a grilovaného masa. Je vhodné jako nápoj podávaný s pikantně upravenými těstovinami a také doplní chuť sýrů.

Vzhledem k tomu, že se jedná o červenou odrůdu vína, skvěle doplní pokrmy z červených druhů masa. Chilské druhy jsou vhodnou volbou pro pokrmy typicky chilské. Díky své přírodní ovocné pikantnosti je víno předurčené k pokrmům pikantním, které se připravují v kuchyni mexické nebo indické.

Přečtěte si také článek: Seznamte se s Frankovkou

Hledáte vhodný dárek pro své blízké, přátele či kolegy v práci? Pak navštivte náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky různých druhů vín.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/z%c3%a1tky-v%c3%bdvrtka-%c5%a1roub-v%c3%adno-nap%c3%adt-se-640362/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com