shop World of Wines
Seznamte se s víny odrůdy Zweigeltrebe
Zweigeltrebe

Seznamte se s víny odrůdy Zweigeltrebe

Tradiční oblastí červeného vína Zweigeltrebe je Rakousko, kde tuto odrůdu vyšlechtil ředitel vinařské školy v Klostemeuburgu dr. F.Zweigelt v roce 1922. V současnosti je v Rakousku toto víno nejrozšířenější modrou odrůdou a plochy vinic se stále zvětšují. Odrůda Zweigeltrebe vznikla křížením odrůd Svatovavřinecké a Frankovka, takže si snadno uděláte představu o charakteristice.

Sklizeň hroznů

Hrozny se sklízejí od počátku měsíce říjen a jejich zrání je střední. Mají pravidelnou a velmi dobrou plodnost. Pro výrobu kvalitních vín potřebuje omezit počet hroznů připadajících na jeden keř. To se provádí pomocí vhodného řezu a probírkou hroznů. Z vyšších sklizní jsou vína hrubá.

Charakteristika

  • barva – tmavě granátová s fialovým zábleskem
  • vůně – ovocněkořenitá, mnohdy připomínající bobulové ovoce
  • chuť – plná, s dostatečným obsahem tříslovin, řízná až jemná a hebká

Ve vůni a chuti lze pozorovat také ostružiny a višně. Chuťové vlastnosti vín Zwigeltrebe jsou silně závislé na objemu sklizně hroznů připadajících na jeden keř. V případě omezených sklizní jsou vína barevná, plná, po vyzrání jemná a hebká. Přitom však nepostrádají dostatečné množství tříslovin a určitou přímočaře pevnou říznost. Třapinu je třeba při zpracování hroznů odstranit, čímž se zabrání trpkosti vína.

K jakým pokrmům je vhodné?

Vína Zweigeltrebe lze bez problémů podávat k nejrůznějším masitým jídlům, vydatným sýrům případně k těstovinám.

Moravská vína

Na tuzemském trhu se můžete setkat například s moravským vínem Zweigeltrebe Rosé, což je moravské zemské víno z Rakvic růžové barvy. Lze jej charakterizovat jako mladé víno, jehož chuť a vůně je příjemně aromatická. Příznačná je u tohoto vína chuť lesního ovoce.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/red-wine-glass-red-1369425/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com