shop World of Wines
Slámové víno ceny
Slámové víno ceny

Slámové víno ceny

Obliba slámového vína u nás v posledních letech vzrůstá. Patří k raritám naši společnosti řadí se do kategorie dezertních vín. V chuti jsou slámová vína plná, hladká, doplněná svým nezaměnitelným odrůdovým charakterem.

Slámové vzniká z hroznů dosušovaných po dobu minimálně tří měsíců po sklizni na slámě či rákosu. Tam se odpaří část vody z bobulí a koncentruje se obsah extraktivních látek. Hrozny musí být dobře vyzrálé a nesmějí být poškozené. Získaný mošt z takových hroznů musí vykazovat nejméně 27 °NM.

Výroba slámového vína je poměrně náročná a to se odráží i na jeho ceně, stejně jako to, že je velmi kvalitní, lahodné a prostě nepatří do běžné produkce. Nejčastějšími odrůdami pro výrobu slámového jsou Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Veltlínské zelené, Tramín červený, Rulandské šedé, Frankovka, Cabernet Sauvignon a Neuburské.

Ceny slámového vína

Ceny slámového vína jsou vyšší než odrůdy běžných vín. Ale stejně jako u ostatních jsou různé. Podle odborníků, kteří spočítali, že nelze vyrobit kvalitní sedmičku běžného vína pod 100 Kč, propočítají-li se veškeré náklady s výrobou spojené, u slámového vína s ohledem na vyšší náročnost výrobního procesu i požadovanou kvalitu bobulí, je to pak cena minimálně 300Kč.

Záleží na zákazníkovi

Pokud se rozhodneme zakoupit slámové víno a počítáme s tím, že budeme muset vynaložit vyšší finanční částku, je na nás, jakou cenovou kategorii zvolíme. Náš zájem ochutnat takové víno by měla být větší než hodnota, jakou pro nás žádaný obnos má. Podle průzkumů jsou čeští spotřebitelé vín ochotni zaplatit průměrně 200Kč, u svátečních příležitostí 300Kč za lahev běžného vína. Je však více než vhodné a u vína to platí dvojnásob, že bychom se měli zajímat nejen o cenu, ale především o kvalitu . Jsou lidé, kteří jsou ochotni zaplatit za víno třeba pět tisíc, protože v něm vidí hodnotu a také si to mohou samozřejmě dovolit.

Levnější nebo dražší?

Pokud jste se tedy rozhodli ochutnat slámové víno, rozhodně počítejte s vyšší cenou a pak je na vás, zda investujete částku kolem 300Kč, nebo na oltář skvělého zážitku, které vám slámové víno poskytne, položíte mnohem vyšší částku. Ale ať už ti budou stokoruny, nebo tisícikoruny, určitě si slámové víno vychutnejte všemi smysly, v každém případě vám obohatí pohled na svět.

Cesta k poznávání slámového vína je velmi dlouhá, ale určitě zajímavá.
Na výběr máte nepřeberné množství druhů slámového vína od různých vinařů. Uvádíme několik příkladů orientačních cen slámového vína podle druhů a konkrétních vinařů :
Vinné sklepy Lechovice Ryzlink rýnský slámové jakostní bílé víno sladké 2015 – 343 Kč
Krist, Tramín červený – ledové – 0,375 l, 2016, sladké, bílé víno – 529 Kč
Cabernet Moravia slámové víno 2007 – 800 Kč

Přečtěte si také článek: Co je to slámové víno?

Hledáte vhodný dárek pro své blízké, přátele či kolegy v práci? Pak navštivte náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky různých druhů vín.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/hrozny-b%C3%ADl%C3%A9-hrozny-traubenpergel-908989/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com