shop World of Wines
Slanináda výborný předkrm k vínu
Slanináda výborný předkrm k vínu

Slanináda výborný předkrm k vínu

Chcete pohostit svoji návštěvu něčím méně tradičním? Nabídněte jí slaninádu, je to dokonalý předkrm nebo chuťovka při posezení u vína.

Co je vlastně slanináda?

Jak již sám název napovídá, jedná se o pokrm připravovaný ze slaniny. Ta se krájí na malé kousky, které se praží na tuku společně s cibulí, případně s česnekem. Následně se celá směs rozmixuje a dochutí o další ingredience a pak se zavaří do malých skleniček.

Jako doplňující ingredience může sloužit sladká pasta ze svatojánských ořechů nebo trocha kávy.

Naservírujte něco netradičního

Používání slaninády není nijak složité. Velmi často nahrazuje klasickou slaninu, má však daleko lahodnější chuť. Můžeme ji používat při přípravě domácího burgeru, jako základ na rozpečenou housku. Burgeru se zeleninou, masovou plackou a sýrem dodám netradiční a velmi originální chuť. Další možností je tosat s volským okem a slaninádou doplněný o avokádo a čerstvý koriandr nebo petrželku.

  • Slanináda na sladkých bramborách
    Jako předkrm můžeme vykouzlit i jednohubky připravené ze sladkých brambor, namazané slaninádou a dozdobené trochou kysané smetany a čerstvých bylinek.
    Vybereme si větší sladké brambory, které oloupeme, nakrájíme na kolečka o síle asi 1 centimetr. Z obou stran je potřeme olivovým olejem, rozprostřeme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme v rozehřáté troubě, dokud nezměknou. Necháme je lehce vychladnout, namažeme slaninádou, dozdobíme trochou kysané smetany, posypeme čerstvými bylinkami a můžeme podávat.

Jaké víno zvolit?

Záleží na chuti každého z nás. Vhodnou volbou by mohlo být Chardonay nebo Pinot Noir.
Pro výrobu Chardonay se většinou používají hrozny, které jsou dobře vyzrálé, které dají vzniknout vínu převážně suchému, s vyšším obsahem alkoholu. Pinot Noir je víno různého charakteru, záleží na oblasti, kde byla pěstována vinná réva. Jedná se o víno červené, ale setkat se můžeme i s druhy růžovými.

Přečtěte si také článek: Víno a řízek

Chcete potěšit své blízké dobrou lahvinkou kvalitního vína? Pak není nic snazšího, než navštívit náš e-shop, který nabízí vína velmi chutná a kvalitní.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com