shop World of Wines
Smažený sýr a víno
Smažený sýr a víno

Smažený sýr a víno

Smažák a pivo?” Ale kdepak. Ke smaženému sýru si bez obav můžete dát i víno – když víte, po jakém sáhnout. “

U smažených jídel neplatí známé pravidlo, že víno by mělo především ladit s chutí jídla. Naopak – tady se přitahují protiklady. Protože smažená jídla jsou tučná a vinná kyselina tuky rozpouští, je ke smaženému sýru dobré zvolit vína s vyšší kyselinkou. Beze strachu tedy sáhněte po suchém bílém nebo růžovém víně.

Pokud si dáte smažený Eidam, bude ho dobře doprovázet například bílý Sauvignon, Veltlínské zelené nebo Ryzlink rýnský, což jsou vína, která ladí s polotvrdými sýry holandského typu. Dobrou volbou je také suchý bílý Müller Thurgau, který je nejlepší pít mladý, do dvou až tří let stáří.

Recept na smažený eidam s vařenými brambory a tatarkou

Tohle jídlo je velice jednoduché na přípravu a zvládne ho i začátečník.

Budete potřebovat:

  • 4 silnější plátky alespoň 30% Eidamu
  • 150 g másla
  • 2 vejce
  • Hladkou mouku
  • Strouhanku
  • 4 lžíce mléka
  • Brambory
  • Tatarskou omáčku
  • Sůl

Postup přípravy:

Plátky Eidamu dejte těsně před přípravou na 10 minut do mrazáku. To zajistí, že se vám s ním bude lépe pracovat a na pánvi se neroztečou.

Každý plátek Eidamu obalte v klasickém trojobalu: nejdřív v hladké mouce, potom v mléku smíchaném s vejci, a nakonec ve vrstvě strouhanky. Celý proces ještě jednou zopakujte.

Brambory oloupejte, nakrájejte na kostičky a v osolené vodě uvařte do měkka.

Na pánvi rozpusťte máslo a obalený Eidam z obou stran osmažte do zlatova. Po osmažení můžete nechat přebytečný tuk odkapat do papírového ubrousku.

Na talíř naservírujte ještě teplý sýr, brambory a tatarskou omáčku, a můžete se s chutí pustit do jídla.

Zkuste si někdy ozvláštnit smažený sýr sklenkou jednoho z výše uvedených vín a uvidíte, jak rozdílně může v jejich doprovodu takovýto zdánlivě obyčejný pokrm chutnat.

Přečtěte si také článek: Víno a řízek

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About Helena Dvořáková

Jsem copywriterka na volné noze. Obleču váš web do slušivého kabátku ze slov a vět, střiženého na míru vašim potřebám. Nabídka mých služeb momentálně sídlí na Linkedin. Pokud chcete zjistit víc, klikněte na následující ikonku domečku..
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com