shop World of Wines
Špagety a víno
Špagety a víno

Špagety a víno

Špagety jsou jedním z nejoblíbenějších jídel lidí na celém světě. Nejen, že se snadno vaří, ale pokrm lze připravit na mnoho způsobů. Nejlepší ze všeho je, že špagety si vychutnáte se sklenkou vychlazeného vína. Výběr vína však nezávisí na samotných špagetách, nýbrž na omáčce a přítomnosti masa v pokrmu.

Špagety s rajčatovou omáčkou

Vzhledem k tomu, že těstoviny s rajčatovou omáčkou jsou kyselé, je nejlepší je spárovat se středně plným červeným vínem. Víno, které neodpovídá kyselosti omáčky, způsobí, že chuť vína bude nevýrazná. Příkladem dokonalého červeného vína pro rajčatovou omáčku může být cabernet sauvignon nebo Zinfandel.

Špagety se sýrovou omáčkou

Sýr a víno tvoří dokonalou dvojici, takže párování se sýrovou omáčkou na špagetách a vína je nekonečné. Lehké bílé víno, jako je Chardonnay, podtrhne krémovost sýra. Také lehčí červená vína, jako je Pinot Noir, se dobře hodí k těstovinám z tvrdých sýrů, jako jsou špagety carbonara.

Špagety s mořskými plody

Mluvíme o linguine s škeblemi a špagetami s krevetami; k těmto druhům pokrmů se hodí středně plná bílá vína. Abyste neztratili svěžest a chuť mořských plodů, doplňte pokrm ostrým suchým bílým vínem, jako je Pinot Grigio.

Špagety a pesto

Lehká až středně plná bílá vína se dobře hodí k většině jídel s pestem. Hlavním prvkem těchto jídel jsou bylinky: petržel, koriandr, máta, bazalka. Suchá vína jako Verdicchio, Soave nebo Gavi proto doplňují zemitou a „zelenost“ pesto omáčky. Pro červené pesto zvolte středně plné červené jako Merlot nebo Sangiovese.

Zeleninové špagety

Kdo by nemiloval těstoviny primavera s čerstvou zeleninou? Chcete-li zvýraznit čerstvost zeleniny a zvýraznit její chuť, zvolte suché a květinové bílé víno jako Soave nebo Sauvignon Blanc.

Špagety s pikantním kořením

Nesprávné víno spárované s kořeněným jídlem může pokrm přehlušit a shodit chuť. To je důvod, proč těstoviny s pikantními omáčkami jako arrabbiata, Aglio olio e pepperoncino a puttanesca musí být spárovány s ostrým vínem. Můžete se rozhodnout pro suchou bílou jako Reisling nebo světle červenou Zinfandel.

Přečtěte si také článek: Itálie víno a sýry

Čeká vás důležitá společenská událost a rádi byste na ní podávali dobré a kvalitní víno? Pak navštivte náš e-shop, který nabízí vína kvalitní a za velmi přijatelné ceny.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com