shop World of Wines
Srnčí na víně
Na víně

Srnčí na víně

Maso z divoké zvěře získává stále více příznivců a je stále běžnějším sortimentem v řeznictvích. Srnčí, daňčí nebo maso z divočáka je pro lákavé pro mnohé masomilce.
Kromě toho víme, že mas z divokých zvířat neobsahuje hormony, má jemnou texturu a výraznou chuť. A Nebojme se ani přípravy, je to podobné jako u všech ostatních druhů masa a jistě nás čeká skvělý gurmánský zážitek. Dnes vám poradíme, jak správně připravit srnčí na víně.

Ingredience aneb co budeme potřebovat

Kromě srnčího masa budeme potřebovat kvalitní víno. Podle kritéria dobré maso k sobě musí mít i dobré víno sáhneme po červeném silnějším vínu, které použijeme na vaření i potom na dokreslení a podmalování chuti z pokrmu. Vyberte si víno, které vám chutná, obecně se doporučuje víno s nižším obsahem tříslovin a ovocným buketem, např. Frankovka nebo Tarapaca.

Dále potřebujeme:

1 větší cibule, kořenovou zeleninu (mrkev, celer), sůl a kořenící přípravek na divočinu, olej, mouka (solamyl) a vývar, nové koření, bobkový list, jalovec, černý pepř, rajský protla, třtinový cukr

Postup

Maso je lepší naložit předem – osolte, (možno prošpikovat slaninou nebo špekem), přidejte nakrájenou cibuli, mrkev, celer, nové koření, bobkový list, černý pepř a jalovec. Zalijte červeným vínem. Nechte odležet minimálně 24 hodin, ideálně dva dny.

Pak maso vyjměte a marinádu přeceďte. Po té maso orestujte v hrnci na rozpáleném olivovém oleji. Pak ho znovu vyndejte a do hrnce vhoďte zeleninu z marinády. Přidejte třtinový cukr, rajský protlak a opět zarestujte. Nyní vložte maso zpátky do hrnce a zalijte ho marinádou. Přiveďte k varu, podle chuti dosolte a přibližně hodinu duste do měkka.

Když je maso měkké, vyjměte ho, omáčku propasírujte přes síto. Maso nakrájejte na plátky a vložte do omáčky.

Omáčku lze potřeby zahustit jíškou z mouky nebo solamylem. Marinovat předem není podmínkou, ale samozřejmě je pak maso chutnější.

S čím srnčí podávat?

V podstatě čímkoliv počínaje hranolkami, přes bramborové knedlíky nebo noky, bramboráčky konče. Záleží to na vás, nebo na chuti vašich strávníků. Nezapomeňte ale k jídlu pít stejnou značku vína, kterým jste maso podlili. Gurmánský zážitek pak bude dokonalý.
Dobrou chuť!

Přečtěte si také článek: Hovězí na víně

Hledáte vhodný dárek pro své blízké, přátele či kolegy v práci? Pak navštivte náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky různých druhů vín.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/maso-va%C5%99en%C3%AD-va%C5%99en%C3%A1-ve%C4%8De%C5%99e-j%C3%ADdlo-1031092/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com