shop World of Wines
Vánoce a punč
Vánoce a punč

Vánoce a punč

O punči slyšel už každý, ale ne každý ví, jak se vyrábí. Jde o nápoj, který obsahuje ovoce nebo ovocnou šťávu. Dělá se jak alkoholický, tak i nealkoholický. Punč je velmi oblíbeným nápojem v období Vánoc, kdy se podává horký punč, který skvěle zahřeje za studeného dne. Odkud si myslíte, že punč pochází? Jeho původem je Indie a jeho původní výraz „pánč“ znamená 5. Důvodem je jeho složení z pěti základních ingrediencí: alkoholu, cukru, citrónu, vody a čaje.

Na trhu najdeme nespočet druhů punče. Skvělý punč si můžete dát třeba na vánočních trzích. Punč je možné koupit i v obchodech, ale takový punč nedoporučujeme, protože většinou neobsahuje žádné ovocné složky, ale jen barviva a dochucovadla. Nejlepší možností je punč si udělat doma, ostatně třeba jako si děláte svařák. Výroba punče není náročná. Jak vlastně správný punč vypadá? Každý ho dělá trochu jinak, proto se často různé recepty liší. V Čechách se nejčastěji dělá i s bílým nebo červeným vínem a rumem nebo griotkou. Nebudeme vás napínat, pokud už se vám sbíhají sliny na tento lahodný nápoj, níže si můžete projít dva recepty. Výhodou je, že většinu ingrediencí máte pravděpodobně doma.

Vánoční punč s bílým vínem

Připravte si hrnec a naplňte ho zhruba půl litrem vody. Vezměte si 1 citron a 1 pomeranč, vymačkejte z nich šťávu do vody. Dále přidejte 150 gramů cukru a tuto směs přiveďte k varu. Dále přidejte 100-150ml rumu a půl litru bílého vína. Následně přidejte koření a to konkrétně 4-5 ks hřebíčku, 1ks badyánu a 2 kusy celé skořice. Následně směs opět přiveďte k varu a můžete servírovat.

Vánoční punč s červeným vínem

Vezměte 50-100gramů rozinek a stejné množství brusinek, dejte je do misky a zalijte je 30-50ml griotky nebo rumu. Směs nechte takto několik hodin odstát a následně ji rozdělte do sklenic. V hrnci si udělejte půl litru silného černého čaje. Přidejte do něho litr červeného vína, citron nakrájený na plátky a 4 svitky skořice. Tuto směs přiveďte k varu a následně ji servírujte do skleniček s připravenou směsí.

Přečtěte si také článek: Jaké víno na punč?

Hledáte vhodný dárek pro své blízké, přátele či kolegy v práci? Pak navštivte náš e-shop a vyberte si z naší široké nabídky různých druhů vín.

Zdroj obrázku: https://www.istockphoto.com/photo/mexican-hot-christmas-punch-also-called-ponche-with-fruits-gm1189572109-336883277

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com