shop World of Wines
Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 1. Díl
Průvodce pěti nejpopulárnějšími hrozny

Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 1. Díl

Možná je pijete celý život, ale co doopravdy víte o pěti nejpopulárnějších odrůdách hroznů? Chardonnay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot – je načase, abyste se dozvěděli víc.

Poznejte pět nejpopulárnějších světových vinných hroznů. Vzhledem k tomu, že láhve každé odrůdy jsou široce dostupné a snadné k sehnání, můžete začít poznávat jednotlivé země, regiony a styly a objevovat své preference.

Chardonnay

Chardonnay je populární po celém světě a zčásti je tomu tak proto, že může zrát téměř kdekoliv. Poněkud nevýrazné hrozny znamenají nutnost dobré fermentace a/nebo zrání v kvalitních dubových sudech. Hodně z jeho široké žádanosti lze, zejména u levnějších verzí, připisovat využívání dubových látek určených k aromatizaci a troše zbytkového cukru, který je ve víně ponechán.

Některé z nejslavnějších oblastí pro výrobu tohoto vína je burgundské Côte de Beaune, stejně jako oblast Champagne. Vynikající, vyzrálé a s příchutí tropického ovoce – takové je Chardonnay z nejleplejších oblastí Kalifornie a Austrálie. Pikantnější verze, které tráví mnohem méně času v dubu, pochází z pobřeží Kalifornie, Oregonu, Australské Margaret River a pobřeží Chile.

Velmi známou technikou při výrobě Chardonay je jablečno-mléčné kvašení, které změkčí kyseliny a přidá máslový akcent. Sudové zrání může přinést chuť karamelu, kouře či toastu.

Tato odrůda je velmi všestranná a vhodná k široké škále potravin od měkkých bílých sýrů, drůbeže, korýšů a těstovin přes saláty, až po vepřové maso a ryby jako je například mečoun či halibuta.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/bobule-hrozen-v%C3%ADno-vinn%C3%A1-r%C3%A9va-r%C3%A9va-1434403/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com