shop World of Wines
Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 2. díl
Průvodce pěti nejpopulárnějšími hrozny

Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 2. díl

Chardonay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon, Merlot a Pinot – co vám říkají tyto názvy? Možná si vína z těchto odrůd pravidelně objednáváte v restauraci a dokážete si naplno vychutnat jejich chuť a vůni, ale pokud se dozvíte také o jejich historii a místech, kde se pěstují, váš zážitek se ještě umocní.

Tento díl je věnován velmi známé odrůdě Sauvignon Blanc…

Sauvignon Blanc se pěstuje po celém světě, a přesto nikdy neomrzí. Někdy také označovaný jako Fumé Blanc (tento pojem byl původně vytvořen pro účely marketingu), je to víno, které dokáže inspirovat i k tak šokujícím popisům jako „kočičí moč na angreštovém keři.“

Tato slova vás pravděpodobně nebudou inspirovat k otevření lahve, přesto je tato odrůda skvělá. Sauvignon Blanc se daří dobře ve francouzském údolí řeky Loiry, a to zejména v okolí obcí Sancerre a Pouilly-sur-Loire. Tamní hrozny se vyznačují pronikavou mineralitou a štiplavostí.

Nivelační značka New World Sauvignon Blancs pochází z Nového Zélandu, kde mají hrozny intenzivní citrusovou a jahodovou příchuť. V Kalifornii se pak Sauvignon Blanc vyznačuje tóny broskví a tropického ovoce stejně jako Chardonnay. V Chile jsou tato vína často popisována jako jadrná a slaná, s vůní papriky a příměsí celeru, kaktusu a vápna.

Pokud se Sauvignon Blanc vyrábí jako víno pozdního sběru, často se mísí se Semillon a poté chutná po medu a karamelkách. Příkladem mohou být vína ze Sauternes a Barsac, která mohou díky vysoké hladině kyselinky i cukru elegantně stárnout po celá desetiletí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/v%C3%ADno-%C4%8Derven%C3%A9-v%C3%ADno-sklo-poh%C3%A1r-drink-2160516/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com