shop World of Wines
Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 3. díl
Průvodce pěti nejpopulárnějšími hrozny

Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 3. díl

V předchozích článcích jste se dozvěděli o dvou nejznámějších světových odrůdách vín, o jejich specifikách v jednotlivých oblastech a dalších zajímavostech. V tomto článku si představíme francouzského šampiona, který se vyznačuje širokou škálou ovocných chutí a dalších zajímavých tónů. Pojďte se blíže seznámit s odrůdou Cabernet Sauvignon.

Cabernet Sauvignon je hlavní složkou většiny červených Bordeaux. Tato významná odrůda téměř sama vybudovala vynikající reputaci Napa Valley. Nyní se již rozšířila do celého světa, často jako směs s některými z dalších červených odrůd Bordeaux. Ty nejlepší verze mají takovou čistotu, sílu a půvab, že se jim žádné jiné červené víno nemůže vyrovnat.

V Napa Valley převažují těžké Cabernety s vysokým obsahem alkoholu a masitou tříslovinou. Ve státě Washington jsou ty nejlepší verze na pomezí jasnosti a bohatosti. Dále jsou vynikající Cabernety vyráběny v Austrálii – sentimentální a vláčné nebo lehce bylinná a kořeněná vína z Chile.

Za hlavního reprezentanta těchto hroznů je obecně považována lehká bylinná složka, která se může u velmi zralých Cabernetů změnit v ovocnou a ne tolik komplikovanou. Je ideální pro extenzivní zrání v dubech. Tato odrůda se také vyznačuje tmavě granátovou barvou, někdy s modravým zábleskem. Typicky ucítíte černý rybíz doprovázený v závislosti na zralosti hroznů vůní třešní, tabáku, cedrového dřeva či marmelády. Vína jsou mohutná s dlouho trvajícím dojmem a při dostatečné lahvové zralosti hebce sametová. Podívejte se na seznam vín ve svém oblíbeném stakehouse. Téměř všechna tato zařízení jsou vybavena dostatečnou zásobou Cabernet Sauvignon, jehož bohatost na taniny skvěle doplňuje hovězí maso.

Zdroj obrázku: https://www.pinterest.pt/pin/361625045065862673/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com