shop World of Wines
Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 4. díl
Průvodce pěti nejpopulárnějšími hrozny

Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 4. díl

V tomto čtvrtém článku o slavných světových odrůdách hroznů se dozvíte o Merlotu, jehož jméno je odvozeno od francouzského názvu ptáka kosa (Merle), který s oblibou ozobává malé bobule z velkých hroznů této odrůdy, neboť dozrávají dříve, než ostatní typy pěstované v Bordeaux.

Není žádným tajemstvím, že pověst Merlotu značně utrpěla, a to především z důvodu obrovského množství levného Merlotu bez chuti, který zaplavil trhy.

Pokud chcete kvalitní lahve, které vás nezklamou, sáhněte po těch z Washingtonu a Long Islandu v New Yorku. Tyto odrůdy přetékají chutí a mají skvělou strukturu i kyselost. Merloty z Napa Valley jsou bohaté, zralé, bohatě ovocné a okamžitě si je zamilujete.

Na pravém břehu Bordeaux – v Pomerolu a St – Emilionu dosahuje Merlot top stavu. Často se mísí s Cabernetem Franc do vzácných a drahých vín, jako je například Petrus nebo Château Angelus. Ještě častěji je Merlot druhou nejdůležitější odrůdou ve většině červených vín z Médocu (za Cabernet Sauvignonem), které také mohou obsahovat malé množství Cabernet Franc, Petit Verdot a/nebo Malbecu.

Tato odolná odrůda brzy zraje, což je velkým přínosem pro pěstitele, kteří se obávají dešťů. Merlot se používá pro velké množství červených vín z Itálie, Kolifornie, Jižní Ameriky i východní Evropy.

Vína z Merlotu se dají pít nejen samotná, ale také v doprovodu některých jídel. Nejvhodnější jsou rozličné jemné paštiky, například srnčí či jelení ragú, také je vhodný k telecím ledvinkám či k pokrmům s výraznou chutí rajčat nebo nastrouhaných tvrdých sýrů, k pokrmům z pernaté zvěře a k ementálu.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/ka%C5%A1na-vinn%C3%BD-sud-l%C3%A1hve-%C4%8Derven%C3%A9-v%C3%ADno-1375782/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com