shop World of Wines
Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 5. Díl
pěti nejpopulárnějšími hrozny

Váš průvodce pěti nejpopulárnějšími světovými hrozny – 5. Díl

V předchozích článcích jste měli možnost seznámit se s nepopulárnějšími odrůdami hroznů na světě. Poznali jste Chardonnay, Sauvignon Blanc, Cabernet Sauvignon i Merlot. A v tomto závěrečném článku nás čeká Pinot Noir, nejméně předvídatelná odrůda ze všech červených hroznů.

Pinot Noir je oceňován i proklínán vinaři z celého světa. Je nejkrásnější, ale také nejnáročnější odrůdou ze všech hlavních červených odrůd. Šablona pro Pinot Noir je rozptýlena do mnoha obcí Burgundska, kde se ty nejvzácnější láhve prodávají za stovky dolarů. Pinot Noir je navíc stejně jako Chardonnay často hlavní základnou mnoha šampaňských a dalších šumivých vín.

Pinot Noir je téměř vždy prodáván jako čisté, nesměsné odrůdové víno. Není neobvyklé, že kalifornská nebo oregonská vinařství prodávají až tucet single-vinic, single-klonů z každého ročníku.

Hrozny jsou každopádně velmi specifické. Vína z teplých oblastí mohou být velmi dekadentní, naopak starší ročníky z chladnějších oblastí jsou více elegantní a rafinovaná. I přes velkou variabilitu má Pinot Noir často lehké až střední tělo s příchutí bobulového ovoce a tóny sušených bylin a země.

Vynikající příklady najdete třeba na pobřeží Kalifornie, v Orgon Willamette Valley a Central Otago na Novém Zélandu. Pinot má éterickou jemnost a může stárnout po celá desetiletí. Také je často popisován jako „železná pěst v sametové rukavici.“

Zdroj obrázku: http://all-free-download.com/free-photos/download/bar-wines_514430.html

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com