shop World of Wines
Vědci: Italské víno je o 3000 let starší, než jsme si mysleli
Italské víno

Vědci: Italské víno je o 3000 let starší, než jsme si mysleli

Analýza 6000 let starých sklenic v jeskyních na Sicílii ukázala, že historie vína v Itálii je mnohem rozsáhlejší, než se dříve myslelo. Ještě nedávno se totiž předpokládalo, že italská láska k vínu začala již před 1 300 lety.

Vědci, kteří provedli inspekci velkých starobylých sklenic v sicilských jeskyních, nalezli chemické stopy vína, které pochází už ze 4. tisíciletí před Kristem.

Je to „nejstarší objev zbytků vína v celé historii italského poloostrova,“ uvádí badatelé vedení týmem z University of South Florida.

Na rozdíl od dřívějších objevů, které byly omezeny na vinnou révu, tato práce identifikovala přímo zbytky nápoje,“ řekl archeolog David Davis Tanasi.

Tým vědců analyzoval velké skladovací sklenice ve vápencové jeskyni na Monte Kronio poblíž rybářského přístavu Sciacca na jihozápadním pobřeží Sicílie.

Neporušené hrnce obsahovaly zbytky kyseliny vinné a její soli, které se přirozeně vyskytují v hroznech a při procesu výroby vín.

Vědci nyní chtějí rozluštit, zda se jednalo o víno červené či bílé.

Předchozí výzkum starého vína ukázal, že pro dopravu po Středozemním moři byly používány obrovské hrnce a bylo také běžné, že vína obsahovala bylinky a koření.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/lis-jeskyně-barel-sud-víno-1558396/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com