shop World of Wines
Vhodné maso k červenému vínu
Vhodné maso k červenému vínu

Vhodné maso k červenému vínu

Nezřídka pořádáme party, nebo večeři pro přátele, či si prostě jen chceme dát oblíbené červené víno a k němu dobré jídlo. A jsme-li milovníci červeného vína a masa, měli bychom vědět, jak vhodně tyto ingredience nakombinovat tak, aby chutě souznily a poskytly nám dokonalý požitek z jídla i pití.

Lehká červená vína a maso

Obsahují méně alkoholu a tříslovin, má svěží, lehce nakyslou chuť, podtrženou vůní ovoce. Jsou harmonická a dobře pitelná, osvěžující. Typické odrůdy jsou např. Rulandské modré, Barbera,Modrý portugal, Frankovka, Svatovavřinecké.

K lehčím odrůdám červených vín se hodí především rychle připravovaná masa, např. játra, ale i dalším restované vnitřnosti, paštiky. Vhodně ale doplní i pečenou kachnu, nebo husu, zvěřinu, či pečená masa.

Středně plná vína a maso

Tato vína mají příjemnou vůni s ovocnými nebo zemitými, nebo kořenitými tóny chutí. Mají přiměřený obsah tříslovin a dobře chutná jako mladé i zralejší. Jsou to vína pocházející z Burgunska, Bordeaux, či Toskánska. Typický pro tuto kategorii je lehčí Merlot, Pinot Noir, či vína z odrůdy Sangiovese.

Maso, kterým do našeho žaludku doprovodíme tato vína je především vepřové,které můžeme dokreslit chutí chub, drůbeží v různých formách úpravy, ale i mleté,v kombinaci s těstovinami.

Plná vína

Někdy se také říká tělnatá vína, mají pevnou strukturu těla, lehce nasládlou vůni po ovoci či koření, vyšší hladinu tříslovin i alkoholu. Jsou intenzivní a těžká, doušek tohoto vína zahltí naše smysly lahodnou chutí a vůní, jsou to vína vyloženě „požitkářská.“ Plná vína jsou především odrůdy Cabernetu Sauvignon, Grenache, Châteauneuf-du-Pape,
Malbecu, Tannat a Nebiollo.

Tato vína jsou v symbióze s hovězími steaky, zvěřinou, sytými dušenými či grilovanými masy.

Každému dle jeho chuti

Samozřejmě jako u všeho i tady platí, že chutě každého jsou individuální, každému vyhovuje něco jiného a nikdo se nemusí bát experimentů. Toto jsou obecná doporučení odborníků a sommeliérů, nikoli zákony tesané do kuchařských receptů. Tak jako je rozmanitý život, tak jsou i rozmanitá vína, chutě a možnosti jejich kombinací je velmi mnoho. Tak dobrou chuť!

Přečtěte si také článek: Co nabídneme za vhodné jídlo k červenému a bílému vínu?

V minulosti patřilo víno k nápojům králů. Chcete i vy si vychutnávat tento královský nápoj? Pak není nic snazšího, než zavítat na náš e-shop a vybrat si kvalitní víno z naší nabídky.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/eat-drink-wine-carafe-glass-bacon-1288805/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com