shop World of Wines
Vinné koktejly
Vinné koktejly

Vinné koktejly

Ke klasickým komoditám letních měsíců patří nejen slunce, voda, dovolená, ale i vinné koktejly. Koktejly z vína jsou lahodné a osvěžující. Jsou vhodné nejen na letní party, ale můžete si s nimi zpříjemnit i obyčejný večer, který tak získá šarm a nádech nevšednosti.

Receptů na koktejly najdete bezpočet, ať už na internetu, nebo v knižních publikacích, či v časopisech. Nebojte se však experimentů, jako u všech receptů platí, že každému chutná něco trochu jiného. Co lahodí chuťovým buňkám jednoho, nemusí chutnat druhému. Zásadou je nekombinovat chutě, které se „tlučou,“ nýbrž volit je tak, aby se vhodně doplňovaly a souznily.
I když klasičtí vinaři neradi vidí míchání vína s čímkoliv, vy v sobě probuďte experimentátorského ducha a pojďte si zpestřit život vinným koktejlem.

Výhodou vinných koktejlů je, že nejsou příliš složité na přípravu. Stačí mít po ruce základ – dobré
a kvalitní bílé nebo červené víno, ale samozřejmě může být i růžové, nebo můžete sáhnout i po šumivém vínu. A k tomu pár ingrediencí, které snadno pořídíte. Recept na koktejl volte podle své chuti, nebo pořádáte-li party, zohledněte složení vašich hostů, převažují-li ženy, či muži, uvažte zda koktejl bude podáván jako aperitiv, či provázet lehké občerstvení, které se bude podávat, nebo bude tečkou za večerem.

V teplejších měsících určitě sáhněte po kombinaci vína s ovocnými šťávami, které vás osvěží a dostanete do sebe i vitamíny, např. Mimosa (kombinace pravého champagne a čerstvé pomerančové šťávy). Vynikající kombinací jsou koktejly z rozmixovaného ovoce a šumivého vína, ať už prosecca, nebo cavy, příp. chcete-li zahýřit i opravdového šampaňského.

Podle toho, jaký koktejl budete podávat, vyberte i vhodné sklenice. I těch výrobci nabízejí vícero druhů. Obecně platí, že na koktejly ze šumivých vín používáme koktejlovky, skleničky miskovitého tvaru. Na další koktejly z vína sáhněte po sklenicích tulipánovité tvaru, s objemem cca 450 ml. Výrobci nabízejí sklenky z čirého skla, nebo zdobené, i zde záleží na vašem vkusu.
Na vinné koktely budete tedy potřebovat vhodné nádoby, tedy především sklenice, mísy na bowli, dlouhé lžičky, chcete-li být dokonalí, noře na zdobné krájení kůry, či ovoc, mixér, míchátka, ledovač.

A jako u všeho, i u vinných koktejlů platí – všeho s mírou.

Na závěr jeden méně známý recept na vinný koktejl Lesní ticho

Do sklenice vložíme led, zalijeme do půlky 2 dcl borůvkového džuu a dolijeme 2 dcl polosuchého moravského Cabernetu Sauvignon rosé a perlivou vodou. Jako ozdobu dáme několik borůvek. Rubínová barva se změní do lososově růžové. Koktejl je velmi lahodný, osvěžujicí a dodá tělu vitamíny i antioxidanty.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/cocktail-prosecco-lime-drink-2585270/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com