shop World of Wines
Vinný koktejl pro vaší party
Vinný koktejl pro vaší party

Vinný koktejl pro vaší party

Nadcházející teplé období, dlouhé letní večery přímo vábí k pořádání party, oslav a mejdánků. Chcete jako hostitel zazářit před svými hosty a nabídnout ji m pití něco jiného než pivo, víno nebo klasický gin s tonikem? Vyzdobte vkusně svůj byt, zvolte vhodný outfit, pořiďte si sklenice na vinné koktejly, kupte kvalitní vína a zapněte fantazii. Přinášíme několik tipů na koktejly z vín jako inspiraci, ale vaší kreativitě se samozřejmě meze nekladou, můžete experimentovat a obměňovat recepty dle vaší chutě.

S brusinkami

Jedním z nejjednodušších, ale zároveň velmi originálních koktejlů, kterým mile překvapíte především ženy je koktejl ze sektu s brusinkami. Volba šumivého vína záleží samozřejmě také na vás a chuti vašich hostů. Receptura volí Bohemia sekt Prestige Chardonnay, do kterého přidáte cca 5 kusů brusinek, které jste předtím propláchli ve vlažné vodě. Brusinky vesele tančí ve skleničce a vyvolají úsměv na tváři, i když je hladina alkoholu ještě nízká.

Hugo

Dalším koktejlem ze šumivého vína je koktejl zvaný Hugo. I s ním se dá pobavíte přítomné dámy, pokud zvoláte : „Kdo si dá Huga?,“ určitě většina rukou vyletí nahoru. Příprava je opět snadná : Do sklenice dáte led, nalijete sekt Bohemia (zda požijete demi nebo brut je opět na vás) přidáte bezinkový sirup a trochu limetkové šťávy.

Ideální je používat sezónní ovoce nebo šťávy. To nám dodá i vitamíny a minerály, osvěží nás. Do vína můžete vmíchat celé ovoce, šťávy nebo pyré. Do jemného perlivého vína můžeme přidat borůvky, pokrájené jahody a meloun, led a příp. třešňový sirup. A máme koktejl Ovocný ráj.
Hosty můžete okouzlit koktejlem Rossini, který právě sestává z jahodového pyré, které zalijeme šumivým bílým vínem. Lze použít i broskovové (Bellini koktejl) či mandarinkové pyré (Puccini). Na dva díly vína dáváme jeden díl pyré.

Silnější varianta

Silnější vinný koktejl, kterým můžeme poslat případného soka pod stůl a tím ho degradovat v očích přítomných dam, namícháme z červeného perlivého vína, cca 600ml oranžové limonády a whisky (ideální je Bourbon) V receptu se uvádí 1 dcl, my zvolíme poměry vhodné pro naše účely. Vše promícháme ve velkém džbánu a nalijeme do sklenic, ve kterých už čekají kostky ledu. Ctíme-li estetiku a to bychom v každém případě měli, ozdobíme koktejl plátkem pomeranče.

Black Velvet

Chcete-li hosty opravdu překvapit, namíchejte jim koktejl Black Velvet. Do 2 cl sektu brut nalijte 2cl piva Guiness. Tímto koktejlem uctíte spíše muže, nicméně ženy můžete zaujmout historkou o vzniku tohoto koktejlu. Black Velvet totiž vznikl na počest úmrtí prince Alberta, kdy byla celá Anglie zahalena do černého.

Na co pamatovat

Receptů na koktejly je opravdu mnoho. Jak řečeno, i vy se můžete stát kreativními, stejně jako anglický barman. Pamatujte však, že teplé dny i večery účinek alkoholu znásobí. Pak je na vás, jak budete volit poměr alkoholu a dalších ingrediencí- zda budtet chtít, aby návštěva zůstala na noc, nebo odešla domů ideálně po svých.

Poměr alkoholu a ovocné šťávy volíme podle toho, zda chcete, aby hosté zůstali, či odešli domů po svých. Berte v potaz i počasí – teplé dny i večery účinek alkoholu znásobí.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/photos/cocktail-prosecco-lime-drink-2387063//

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com