shop World of Wines
Vinný střik
Vinný střik

Vinný střik

Pokud patříte mezi milovníky vína a zároveň si občas chcete dopřát osvěžující nápoj, můžete si připravit vinný střik. Jedná se o směs vína a perlivé vody doplněné o led. Poměr vody a vína je pouze záležitostí každého jednotlivce. Střik lze doplnit i o další ingredience. Mezi nejčastější patří čerstvé kousky ovoce – jahody, ananas, mango, měsíčky limetky či papája. Osvěžení přinesou i mražené kousky, které do střiku přidáte těsně před podáváním. Dokonale tak nahradí kostky ledu.

Výběr vína pro přípravu vinného střiku

Víno s vodou míchali již ve starobylém Řecku a Římě a tato tradice se dochovala až do období současného.

Pokud si chcete připravit dobrý vinný střik, sáhněte do nabídky vín bílých nebo růžových, s vyšším obsahem kyselinky. Takové druhy jsou vhodné pro přípravu osvěžujícího nápoje. K přípravě vinného střiku nejsou vhodnou volbou vína sladší, která mají kyselin menší množství.
Pro ředění se nejčastěji používá voda obyčejná nebo minerální, neochucená, obsahující CO2 . Chcete-li získat nápoj osvěžující, pak volte vodu perlivou. Nejčastějším poměrem pro přípravu vinného střiku je 2:1 (voda:víno). Není to však pravidlem, záleží jen na vás, v jakém poměru jednotlivé složky namícháte.

Tipy pro vás

Příležitostí, kdy vinný střik připravit, je hned několik. Může to být během letního posezení s přáteli. Během horkých večerů by mohlo být samotné víno silné. Patříte mezi ty, kdo nevydrží přílišný přísun alkoholu a nechcete při oslavě či posezení s přáteli brzy „odpadnout“? Pak je právě vhodný čas na vinný střik. Hlídáte si svoji linii, ale občasnou skleničku vína si nedokážete odepřít?Nahraďte ji vinným střikem. Kromě toho, že nemá tolik kalorií, jako samotné víno, také nepodporuje chuť k jídlu, což je problém u většiny alkoholických nápojů.

Skvělou chuť získá vinný střik, když do skleničky nejprve vložíte několik předem zmrzlých kuliček hroznového vína a 2 plátky limetky a to vše přelijete předem připraveným střikem.

Přečtěte si také článek: Vinný koktejl pro vaší party

Pokud jste během čtení dostali chuť na sklenku dobrého vína, navštivte náš e-shop s vínem.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/koktejl-vinn%C3%BD-st%C5%99ik-citr%C3%B3n-ledu-3608357/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com