shop World of Wines
Víno a chlebíčky

Víno a chlebíčky

Když je řeč o chlebíčkách, snad každý si vybaví slavnostní momenty, na které se tento druh studeného jídla připravuje, od narozenin až po jmeniny, svatby, firemní akce a mnoho dalšího. Češi mohou být pyšní na tento svůj vynález, který vznikl na počátku 20. století a podle všeho ho má na svědomí pražský lahůdkář Jan Paukert.

Chlebíčky postupně vytlačovaly jednohubky, protože byly větší a kromě pohlazení chuťových pohárků se jimi člověk i snadno nasytí.

Co vlastně nesmí na takovém chlebíčku chybět? Bývalé československé státní normy (ČSN) zahrnovaly necelou stovku druhů chlebíčků. Je tedy vidět, že se dá s chlebíčky experimentovat a každý si na ně rád dá to, co mu chutná. Nyní však neexistuje nic jako vzor pro chlebíčky, jde pokaždé o vekové pečivo, které je ozdobené různými saláty, uzeninami, sýrem, vajíčkem, majonézou, okurkou a dalšími věcmi.

Kdy se chlebíčky podávají

Mnoho lidí konzumuje chlebíčky zcela běžně a nechá si jich několik zabalit ke svačině v pekárně cestou do práce. Většinou se však považují za slavnostní pochutinu, která se připravuje ve slavnostních momentech, na narozeniny, jmeniny, na Vánoce, Silvestra, výročí, když dorazí návštěva a mnoho dalšího. Většinou je umění konzumovat bohatě ozdobené chlebíčky bez toho, aniž by nám aspoň kousek chlebíčku nezašpinil oblečení. Bylo by neslušné servírovat jen samotné chlebíčky, sluší se podat i víno, aby hostům nevyschlo v krku.

Jenže, jaké víno zvolit? U jednohubek a chlebíčků jsou dobrou volbou sekty a šumivá vína. Důvodem je zejména fakt, že oxid uhličitý, který tato vína obsahují, skvěle vyčistí naše chuťové pohárky vy si tak můžete skvěle vychutnat další dobroty. Obecně je skvělou volbou ke světlému pečivu také bílé polosladké nebo sladké víno, zejména jde o odrůdy jako Ryzlink vlašský, Chardonnay nebo Rulandské šedé.

Přečtěte si také článek: Jídlo k vínu

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com