shop World of Wines
Víno, předkrm a polévka
Víno, předkrm a polévka

Víno, předkrm a polévka

Víno se hodí jak k předkrmu, tak i k polévkám. Je však potřeba vybírat takový druh, který bude korespondovat s nabízenými pokrmy.

Víno a předkrm

Přestože předkrm je vlastně drobný předchod oběda nebo slavnostní večeře, vždy se jedná o pokrm velice různorodý. Podle toho také volíme různé druhy vína.

Klasiku představují šunkové závitky s křenem. K nim je vhodným druhem víno bílé, polosuché, jemné. Může to být třeba Neuburské nebo Sylvánské zelené. Dovolit si můžeme též velmi světlý rosé Modrý Portugal.

Jestliže jako předkrm podáváme lehké kanapky nebo toasty s pomazánkami či chlebíčky, pak jsou dobrou volbou vína bílá, svěží chuti.

Tvoří-li součást předkrmu uzenina, většinou to bývá parmská šunka, pak sáhneme do kategorie vín růžových.

Jsou-li předkrmy připraveny z paštik nebo obsahují-li výraznější omáčky či koření, pak nabízíme vína červená, která kombinují třísloviny a vyšší kyselinku.

Víno a polévky

I k polévkám můžeme podávat víno. Opět záleží na tom, jaký druh polévky servírujeme. Podle toho volíme druh vína. Pokud se jedná o polévky zeleninového charakteru, pak nabídneme nebo si objednáme vína sušší (Müller Thurgau) nebo růžová. Hovězí vývar si bude rozumět s vínem vyzrálým. Může to být třeba starší ročník Neuburského. Polévky husté a bílé doplní víno kořeněné nebo suché.

Víno můžeme použít také jako jednu ze surovin pro přípravu polévek. Hodí se třeba do cibulačky, rajčatové polévky nebo do hovězího vývaru.

Tipy na závěr

Pokud se nedaří najít ideální kombinaci, tak samozřejmě nesmíme zoufat, neboť ideální kombinace neexistuje. Každý člověk je jiný a také má jiné chutě. Vždy se jedná o subjektivní pocity. Můžeme se pouze řídit doporučeními someliérů. Není na škodu ani improvizace, můžeme si tak vytvořit svoje vlastní zajímavé, a mnohdy velmi originální, kombinace.

Přečtěte si také článek: Víno a řízek

Pro kvalitní víno se nemusíte vydávat nikam daleko. Stačí navštívit náš e-shop, v němž naleznete vína ze známých vinařských oblastí.

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com