shop World of Wines
Víno vám může prodloužit život
Víno vám může prodloužit život

Víno vám může prodloužit život

Užívali jste si během uplynulého léta každý večer sklenku dobrého vína? Nemusíte si nic vyčítat, neboť možná nevíte, že vaše večerní chvilka u tohoto lahodného moku vám může zásadně vylepšit zdraví.

Americká studie zjistila, že každovečerní sklenka až dvě může snížit riziko vývoje různých onemocnění až o 25 %. Tvrdí, že ti jedinci, kteří pravidelně konzumují malé množství alkoholu, mají nižší pravděpodobnost předčasného úmrtí a rozvoj kardiovaskulárních onemocnění.

Tato studie, kterou provedla Americká vysoká kardiologická škola, samozřejmě také zdůrazňuje, že přílišné pití je pro naše kardiovaskulární zdraví naopak velice škodlivé a může riziko předčasného úmrtí zvýšit.

Mezi příznivými a negativními účinky konzumace alkoholu existuje jemná hranice, která by měla být všem jeho konzumentům zdůrazňována, vysvětluje hlavní autor studie Bo Xi.

Výzkum provedený mezi léty 1997 a 2009 zahrnoval 333 247 účastníků, kteří byli povinni pravidelně zveřejňovat podrobnosti o množství konzumovaného alkoholu. Studie klasifikovala jako „lehkého pijáka“ jednotlivce, který konzumuje méně než tři sklenky týdně, zatímco muž „umírněný piják“ bude pít tři až čtrnáct sklenek a žena tři až sedm. Vše nad touto hranicí je považováno za „těžký alkoholismus.“

Výzkum zjistil, že těžcí pijáci měli o 25 % vyšší pravděpodobnost, že zemřou dříve než ti, kteří pili mírněji. Měli také o 67 % vyšší riziko úmrtí na rakovinu.

Večerní sklenka vína vám může také pomoci zvýšit kreativitu, což ukázal výzkum Mathiase Benedeka. Zde bylo zjištěno, že mírné množství alkoholu může posílit schopnost mozku přemýšlet a zlepšit kreativní schopnosti, jako je například tvůrčí psaní.

Zdroj obrázku: https://pxhere.com/cs/photo/984152

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com