shop World of Wines
Víte, jak správně otevřít láhev vína?
Víte, jak správně otevřít láhev vína?

Víte, jak správně otevřít láhev vína?

Víno se stává stále více oblíbeným nápojem, zejména u žen mezi 25 – 45 lety. „Drbání u kávy, vyměnily za dýchánky u vína. Víno je také oblíbenou součástí oslav, svateb nebo je dobrým společníkem jen pro dva zamilované, kteří si chtějí udělat romantický večer. Nezáleží ani tolik na barvě vína, jeho stáří nebo kvalitě – samozřejmě, když opomeneme levná krabicová vína ze supermarketů – jako na společnosti nebo příležitosti pro kterou jste se rozhodli lahev vína otevřít. Možná se vám zdá, že na otevření vína není nic složitého a že jste víno, přece, otevírali už mnohokrát. Třeba z našeho článku objevíte pár tipů, jak chuť vína zpříjemnit nebo ji nepokazit špatným způsobem otevření. Předpokládáme, že doma nemáte someliérský nůž, ale otvírák s postranními ručičkami patří mezi běžnou výbavu domácnosti.

Zkontrolujte teplotu vína

Různé typy vín se podávají při různých teplotách. Bílé lehké víno, které patří v současnosti mezi nejoblíbenější, podávejte vychlazené na 10 – 12 ºC, těžší bílé víno může být o 2 – 4 ºC teplejší. Traduje se, že červená vína se podávají při pokojové teplotě. To však platí pouze u starších ročníků nebo těžších sytých vín. I u červených lehčích vín si chuť vychutnáte lépe, pokud bude mírně vychlazené, ideálně na 13 – 14 ºC.

Odstranění obalu hrdla

Ostrým nožem odřízněte obal z hrdla lahve. Obal odtrhněte po vyvýšeným okrajem, nenechávejte ho přečnívat. Mohl by ovlivnit chuť vína.

S vývrtkou opatrně

Mějte na paměti, že čím bude víno starší, tím půjde korková zátka hůře ven. Pokud se vám stane, že budou ručičky otvíráku již dole, ale korek bude stále v hrdle lahve, otočte ještě jednou držadlem. Zátka se sice posune opačným směrem, ale ručičky otvíráku se znovu zvednou. Opakujte, dokud korek nevytáhnete. Ke konci se nebojte trochu zatáhnout, korek bude lehce venku.

Přečtěte si také článek: Správné uchovávání vína po otevření

Také patříte mezi milovníky dobrého vína? Pak rozhodně musíte navštívit náš e-shop, který nabízí vína pro milovníky i znalce tohoto dobrého moku králů.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/illustrations/bottle-opener-wine-bottle-corkscrew-2740861/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com