shop World of Wines
Výsledky hodnocení Jarovín rosé a Král vín – šumivá a perlivá vína
Jarovín rosé

Výsledky hodnocení Jarovín rosé a Král vín – šumivá a perlivá vína

16. dubna se v budově zámku Velké Pavlovice schází výbor odborníků v rámci “hodnocení Jarovín rosé a Král vín – šumivá a perlivá vína”, kterým předsedali vinař Jara Suský a čtyři předsedové výborů JUDr. Luboš Bárty, Ing. Jan Stávek, Ing. Štěpán Weitosch a Štěpán Maňák. Předsedou hodnocení byl Branko Černý MBA.

Výsledky hodnocení

V jarní části „Král vín“ České republiky v roce 2021 byly hodnoceny pouze kategorie šumivých vín a perlivých vín. Vítězem kategorie šumivých vín se stal Bohemia Sekt Prestige 36 brut z BOHEMIA SEKT s 90,4 body. Šampiónem kategorie sektů se stal Irsai Oliver frizzante 2020 z Vinařství Vajbar s 87,4 body.

Soutěž JAROVÍN ROSÉ 2021 vyhrál Zweigeltrebe rosé 2020 pozdní sběr z vinařství VINNÝ DŮM a získal 90,67 bodů.

Vítězi kategorií se stala tato vína:

 • VINAŘSTVÍ VAJBAR André rosé 2020 pozdní sběr – 90,33 bodu
 • VINAŘSTVÍ HERŮFEK Cabernet Sauvignon rosé 2019 pozdní sběr – 90 bodů
 • VÍNO ZBOROVSKÝ Frankovka rosé 2020 moravské zemské víno – 88 bodů
 • ZNOVÍN ZNOJMO Znovín de Lux rosé demi sec – 86,2 bodu
 • ZD NĚMČIČKY Svatovavřinecké Blanc de noir 2020 moravské zemské víno – 86 bodů

Soutěž kolekcí vyhrál VINNÝ DŮM s průměrem 87,08, na 2 . místě skončilo VINAŘSTVÍ VAJBAR se známkou 86,67 a třetí VÍNO J.STÁVEK s 86,33.

Představení vítězů

 • Bohemia Sekt Prestige 36 brut
  Díky 36 měsícům ležení na kvasinkách odrůd Chardonnay a Pinot Noir získala Bohemia Sekt Prestige 36 své mimořádné chuťové vlastnosti – ušlechtilé terciální tóny, výraznou minerální a toastovou chuť.

  Bohemia Sekt Prestige 36 je působivé, světle zlaté barvy s jemným a bohatým perlením. Vznešené, jemné ovocné aroma připomíná zralá jablka, s minerálními a toastovými tóny. Elegance, dokonalá čistota, příjemná rovnováha sektu, s čerstvou kořeněnou kyselinkou jsou naprosto omamné.

 • Irsai Oliver frizzante 2020
  Mírně aromatické polosladké víno s mírnou kyselinkou a příjemným perlivým účinkem. Má zelenožlutou barvu a slabou vůni muškátového oříšku, s odstíny pomeranče, grapefruitu a pomerančové kůry. Doporučujeme použít jako aperitiv při různých příležitostech, v kombinaci s lehkými jídly nebo melouny, případně v létě ke grilování.
 • Zweigeltrebe rosé 2020 pozdní sběr
  Vinařství VINNÝ DŮM sklidilo Zweigeltrebe pozdní sběr, polosladké, mimořádné ovocné víno s vůní červených plodů třešní, višní a červených bobulí. Chuť tohoto vína je směsí lesních jahod, malin, kandovaných třešní a višní. Doporučujeme k letní snídani na terase za úsvitu.

Přečtěte si také článek: Dobré víno a jídlo na pražském finále Krále vín České republiky 2019

K dobrému jídlu patří i lahvinka kvalitního vína. To naleznete v nabídce našeho e-shop. Tak neváhejte a navštivte jej, zajisté si vyberete.

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/r%C5%AF%C5%BEov%C3%A1-vill%C3%A1ny-v%C3%ADno-r%C5%AF%C5%BEe-2396279/

Riesling Winkeler – Allendorf 0,75l

About František Honsa

Se Zdeňkou rádi nejen o víně píšeme a mluvíme, ale také ho rádi popíjíme, ochutnáváme nové odrůdy a sdělujeme si vzájemně své poznatky a názory na jednotlivé chutě. Své zájmy jsme rozšířili a píšeme a mluvíme také o gastronomii a kvalitě restaurací. Vám přinášíme naše zkušenosti a postřehy.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com