shop World of Wines
Zajímavosti o víně, které vás překvapí
Zajímavosti o víně, které vás překvapí

Zajímavosti o víně, které vás překvapí

Víno je velmi starý nápoj s dlouhou a fascinující historií. Zabralo by vám roky studia, než byste skutečně pochopili jeho složitost. Přesto existuje několik zajímavostí, které vám pomohou lépe a rychleji pochopit tajemství tohoto moku. Podívejte se na ty největší zajímavosti o víně…

1. Největším světovým konzumentem červeného vína je Čína

Před několika lety překonali Číňané svými 155 miliony litrů červeného vína Francouze, jejichž spotřeba se snížila o 18 %, na 150 milionů. Rostoucí popularita červeného vína v Číně je do značné míry způsobena tím, že červená barva prý přináší štěstí. Tento symbolický význam spolu s prokázanými pozitivními účinky na zdraví nutí Číňany sahat po lahvi dobrého červeného stále častěji.

2. Ne každé víno je zdravé

Všeobecně se ví, že červené víno obsahuje mnoho prospěšných antioxidantů, jako jsou polyfenoly, které mají pozitivní vliv na kardiovaskulární systém a také protirakovinné účinky. Právě slupka z hroznů je na antioxidanty obzvlášť bohatá. A vzhledem k tomu, že červené víno kvasí se slupkou, obsahuje více antioxidanů, než víno bílé. Některé studie dokonce ukazují, že bílé víno může nepatrně zvýšit pravděpodobnost vzniku rakoviny, a to hlavně trávicího traktu.

3. Jméno vína obvykle ukazuje místo vzniku nebo odrůdu

Většina evropských vín je pojmenována podle svého zeměpisného původu. Jako příklad lze uvést slavné víno Bordeaux, které pochází z oblasti Bordeaux ve Francii. Tato vína se vyrábí z odrůd Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Petit Verdot nebo Carmenere a Malbec.

4. Víno bylo objeveno asi před 6000 lety na Středním Východě

Nejranější stopy po výrobě vína pocházejí z Iránu, kde historie tohoto moku sahá až do období neolitu (8 500 až 4 000 před naším letopočtem). Předpokládá se, že nápoj vznikl omylem. Nativní kvasinky pravděpodobně přišly náhodou do kontaktu s hrozny v nádobách a víno vykvasilo.

5. Existují lidé, kteří mají strach z vína

Na světě opravdu existují lidé, kteří víno doslova nenávidí. Tento strach se nazývá „oenofobie.“

Zdroj obrázku: https://pixabay.com/cs/photos/3d/

Riesling Winkeler – Allendorf  0,75l

About studio Makawiel

Makawiel Publishing je profesionální tým redaktorů, který zajišťuje služby v oblasti redakce, copywritingu, ale i internetového marketingu.
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com